Dita e Flamurit nis me homazhe | 2015-11-28

Ndërkohë aktivitete të shumta vazhdojnë edhe sot 
 

Hapet ekspozita me fotografi e KF Vëllaznimi | 2015-11-28

Espozita është e hapur në Qendrën Tregtare "Nertili" 
 

Promovohet vepra "Pishtari i arsimit dhe i demokracisë-Niman Ferizi" | 2015-11-28

Autor i veprës është prof.dr. Shefqet Canhasi
 

KF Vëllaznimi bëhet me zyrë të re administrative | 2015-11-28

Në emër të Komunës ka përshëndetur kryesuesi i KK-së, Luan Gola 
 

Kori i Burrave shënon 50 vjetorin e themelimit | 2015-11-28

Poashtu është shënuar edhe 70 vjetori i kompozitorit, akademik Rauf Dhomi 
 

Njoftim nga Drejtoria e Bujqësisë | 2015-11-27

Shtyhet afati i subvencionimit të fermerëve me komplete për mbrojtjen dhe trajtimin e prodhimeve bujqësore nga sëmundjet dhe dëmtuesit
 

Mbahet akademi në 200 vjetorin e lindjes së Sylejman Vokshit | 2015-11-27

Çmohet lartë  figura e heroit kombëtar
 

Piktori Masar Kupa hapi ekspozitë personale | 2015-11-27

Ekspozita është hapur në kuadër të aktiviteteve të Ditës së Flamurit 
 

Hapet linja e re e prodhimit të çantave në Fabrikën Intertex në Gjakovë | 2015-11-27

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, ka theksuar që është kënaqësi e madhe që me rastin e festave të ndryshme ne po përurojmë linja të reja të prodhimi
 

Dita e Flamurit shënohet me dy koncerte | 2015-11-27

Ambasadori Qemal Minxhozi ka pohuar se duhet të falënderojmë kryetaren Mimoza Kusari Lila për përkushtimin e saj, jo thjesht politik dhe atdhetar, porse të gjithëmbarshëm
 

Kryetarja Mimoza Kusari Lila dhe ambasadori sllovak, Lubomir Batary, takojnë bizneset e Gjakovës | 2015-11-26

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, ka shprehur gatishmërinë e komunës për të forcuar bashkëpunimin ekonomik në mes të bizneseve të dy vendeve, gjithnjë duke potencuar klimën e favorshme për investime në komunën e Gjakovës
 

Asambleja Komunale mbajti mbledhjen e radhës | 2015-11-26

Kryetarja Mimoza Kusari Lila ka raportuar për disa ndryshime në transferet e brendshme të buxhetit

 

 

 

Në Gjakovë i'u dha lamtumira e fundit veprimtarit, funksionarit dhe ekonomistit të shquar, Veli Deva | 2015-11-26

 Me një fanatizëm të pa shoq, në kohën sa ishte udhëheqës, mbrojti nga nëpërkëmbja thesarin dhe pasurinë e çmuar të Kosovës, theksoi kryetarja Mimoza Kusari Lila
 

Njoftim për aktivitetet në shënim të Ditës së Flamurit | 2015-11-26

Aktivitetet e nisura vazhdojnë edhe me organizime të ndryshme
 

Komiteti për Komunitete mbajti mbledhjen e dhjetë | 2015-11-25

Është diskutuar për strehimin dhe arsimin e komuniteteve 
 
Duke paraqitur rezultatet 1-15 (of 3025)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in