Mirësevini në Drenas


Faqja e Drenasit do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Njoftime - Flash

AnketaDrenas Sa jeni të kënaqur me shërbimet komunale

Ndarjet e Shpenzimeve

Inspektim

Sistemi elektronik i adresave

Investimet Kapitale Komunale

Historiku

Territori i komunës së Drenasit(ish-Gllogocit) shtrihet në pjesën e Kosovës qendrore.
Sipërfaqja e gjithëmbarëshme e kësaj komuneje përfshinë 275.61 km2 apo 2.66 përqind të sipërfaqëse së territorit të Kosovës.Gjithë kjo trevë ,e cila përbëhet nga 42 vendbanime është e rrethuar me Malet e Berishës, Kasmaqit, Qyqavicës, Goleshit dhe Lipovicës(Blinajës).
Këto male shtrihen në të dy anët e Luginës së lumit Drenica. Sipërfaqet e tokës së Luginës së Drenicës i përshkon sistemin e ujitjes “Ibër”.

para.gif Lexo më shumë

Lajme

Kryetari Lladrovci me bashkëpunëtor, delegacione të ndryshme dhe qytetarë benë homazhe të varri i heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci
22 shtator 2017
Më rastin e shënimit të 19 vjetorit të rënies së heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci, Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga bashkëpunëtor komunal, delegacione nga Komuna e Skenderajt, shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, deputet të Kuvendit të Kosovës e shumë qytetar kanë bërë sot homazhe dhe kanë venë kurora lulesh pranë varrit të heronjve të Kosovës, Fehmi e Xhevë Lladrovci në varrezat e dëshmorëve të fshatit Gllanasellë.
më shumë...

Drejtoresha e Bujqësisë viziton përfituesit e ftohësve të qumështit
22 shtator 2017
Drejtoresha për Bujqësi dhe Zhvillim Ekonomik në Komunën e Drenasit, Anita Abdullahu, me zyrtarë komunal, kanë vizituar përfituesit e ftohësve të qumështit (laktofrizave) të cilët janë subvencionuar nga kjo drejtori.
më shumë...

Kryetari Lladrovci pret në takim disa pilot, pritet hapja e aeroportit të Korroticës së Ulët
21 shtator 2017
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci të enjten ka pritur në takim disa pilot nga Kosova të cilët kanë paraqitur idenë dhe projektin e tyre për hapjen e aeroportit në Korroticë të Ulët, përkatësisht ish-kooperativën bujqësore “Agroprodukti”, vend ky strategjik për t’u përdorur edhe si aeroport dhe shkollë e pilotimit për të rinjtë që dëshirojnë të marrin aftësime profesionale të aviacionit.
më shumë...

Nesër mbahen homazhe te varri i dëshmorëve Fehmi e Xhevë Lladrovcit
21 shtator 2017
 
Nesër (e premte) më 22.09.2017, në orën 10:00, në varrezat e dëshmorëve të fshatit Gllanasellë të Drenasit do të mbahen homazhe në nderim të përvjetorit të rënies heroike të titanikut shqiptar, heroit të kombit gjeneralit Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes e bashkëluftëtares së tij, heroinës së kombit Xhevë Lladrovci dhe të rënëve të tjerë, dëshmorëve të kombit të brigadës 114 “Fehmi Lladrovci”.
 
më shumë...

 

Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg


 

Statuti-1-.jpg

Deshmoret.jpg

Personatezhdukur.gif

Kontakti

Telefoni-kontaktues.jpeg
       TEL: 038 584 074
              038 584 353
 

Njoftimin për marrjen online të faturës së Tatimit në pronë

drenasi-tatim-ne-prone.jpg