Mirësevini në Graçanicë

 

Faqja e Graçanicës është faqja, në të cilën
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!
 
Ju keni një version të vjetër të Adobe's Flash Player. Merre Flash player .
Ju keni një version të vjetër të Adobe's Flash Player. Merre Flash player .
Ju keni një version të vjetër të Adobe's Flash Player. Merre Flash player .

Lajme

Vladimir Nastiq kryetar i Këshillit lokal i Lagjes së Re
30 tetor 2016

Vladimir Nastiq nga Lagjja e Re u zgjodh si kryetar i Këshillit lokal i këij vendi. Kryetari, me katër anëtarë, Milosh Vasiq, Katarina Miliq, Milan Taliq dhe Aleksandar Nastiq, në tri vitet e ardhshme do ta përfaqësojnë vendin e tyre dhe do të bashkëpunojnë me Komunën e Graçanicës.

 

më shumë...

U hap parku arkeologjik „Ulpiana“
28 tetor 2016

Parku arkeologjik „Ulpiana“, mbetjet e vendbanimit romak në afërsi të Graçanicës, sot u hap solemnisht.

 

më shumë...

Fillon ndërtimi i ndërtesave në Suhadoll
20 tetor 2016

Kryetari i Komunës së Graçanicës Vlladeta Kostic  të enjten më 20. tetor në Suhadoll do të vë gurin e themelit  për fillimin e punimeve  e ndërtimit të dy  ndërtesave të destinuara për  banim social.

më shumë...

Shkolla e komunikacionit për vizitë Nish-ekspresit
13 tetor 2016

Nxënësit e vitit tretë dhe të katërt të Shkollës së komunikacionit nga Graçanica e vizituan fabrikën e Nish-ekspresit.

më shumë...

Zgjedhjet për këshillat lokale
13 tetor 2016

Komuna e e Graçanicës i njofton qytetarët që në fund të tetorit dhe gjatë nëntorit do të mbahen zgjedhjet për këshillat lokale në bazë të Rregullores për bashkëpunimin e komunës me fshatra, vendbanimet dhe lagjet urbane.

 

më shumë...

2016 UNMIK-u i dhuroj pajisje kompijuterike Komunës së Graçanicës
10 tetor 2016

UNMIK-u  ka dhuruar Komunës së Graçanicës  pajisje kompijuterike  për nevojat e administratës lokale.

më shumë...

Rrethoja dhe ngrohja qendrore për shkollën “Ditët e Minatorit” në Sushicë
11 dhjetor 2016

Në ShF “Ditët e Minatorit” në Sushicë do të fillojnë punimet në vendosjen e rrethojes dhe instalimit të ngrohjes qendrore.

më shumë...

V.Kostiq bisedoi me përfaqësuesit e KFOR-it
10 tetor 2016

Kryetari i komunës së Graçanicës, Vladeta Kostiq, bisedoi sot me komandantin e sapoemëruar të detashmentit të përbashkët rajonal të KFOR-it, Francesco Randacio.

më shumë...

Përfaqësuesit e komunës e vizituan institucionin „Gjurgjevak“ në Llapnasellë
07 tetor 2016

Përfaqësuesit e Komunës së Graçanicës e vizituan institucionin parashkollor „Gjurgjevak“ në Llapnasellë me rastin e Javës së fëmijëve.

më shumë...

Fermerët i vizituan fermat në rrethinën e Dimitrovgradit
06 tetor 2016

Njëzet fermerë nga Graçanica, Shtërpca dhe Tutini e vizituan, nën organizimin e  Fakultetit të Bujqësisë  dhe me mbështetjen e Komunës së Graçanicës dy ferma për kultivimin e kafshëve në fushën e prodhimit organik në rrethinën e Dimitrovgradit.

më shumë...

 

Aplikimi Online

udhezuesIMG.jpg      Statuti


riatdhesimi.jpg

Hyrja


«nëntor»
MaEnPrShDi
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910