Kryetari Sinani uron Pashkët | 2014-04-19

11900_1492741854271886_2694864758628914473_n.jpgMe rastin e festës së pashkëve Kryetari Sinani ka uruar pashkët duke theksuar se ‘’dita e ringjalljes së Krishtit simbolizon ditën e shpresës dhe të besimit të gjithmbarshëm për paqe dhe dashuri mes njerëzve të të gjithë botës,dhe që na afron e na bashkon edhe më shumë në mes vete dhe me miqtë tanë anekënd botës, dëshiroj që edhe njëherë t`ju falënderoj për punën e jashtëzakonshme që po bëni për të përafruar te besimtarët fjalën e Zotit, për ta forcuar edhe më tej dashurinë për njëri tjetrin dhe për të gjithë njerëzit vullnetmirë në botë’’.
 

Kryetari Sinani dje priti kryetarin e shoqatës së Shqiptarëve të Bursës Rexhep Gyndyz (Krivaqa) | 2014-04-18

DSC_0468.JPGKryetari і shoqatës së shqiptarëve në Bursa të Turqisë ,Rexhep Gyndyz (Krivaqa) i cili  është me origjinë nga komuna e Kamenicës u takua me kryetarin Sinani, i cili e njoftoi z.Rexhepin me gjitha rrjedhat në komunën tonë.

 

Shëndetësia të bëhet prioritet i qeverisë komunale | 2014-04-18

IMG_20140418_160800.JPGOJQ “ FORTESA” në bashkëpunim me KDI-në e përkrahur nga UNDEF-i, ka publikuar mini broshurë e cila i kushtohet përshkrimit të gjendjes në sistemin shëndetësor të komunës së Kamenicës. Qëllimi i publikimit është vetëdijesimin e kompetentëve për ta ndryshuar gjendjen në sistemin shëndetësor. Njëherë në fund  të publikimit janë dhënë edhe rekomandimet për qeverinë lokale që shëndetësia të  bëhet prioritet për qeverinë komunale .
 

Njoftim | 2014-04-18

LOGO.jpgTë nderuar/a,

Bazuar në Ligjin Nr.03/L-064, për Festat Zyrtare të Republikës së Kosovës, ju njoftojmë se me rastin e festave zyrtare për nëpunësit e Shërbimit Civil të Kosovës do të jenë ditë pushimi:
  • E hënë 21 prill 2014 - Dita e Pashkës Katolike dhe dita e Pashkës Ortodokse;
  • E enjte 1 maj 2014 - Dita Ndërkombëtare e Punës dhe
  • E premte 9 maj 2014 - Dita e Evropës
Shkarko njoftimin


 

Shfaqet për nxënësit të shkollës fillore komedia“ Vëllazëri e interes” | 2014-04-18

DSC_0056.jpgKomedia “Vëllazëri e interes”e Kristo Floqit , me regji të Muharrem Hodës, luajtur nga  aktorët e teatrit amator “Aleksandër Moisiu” të Kamenicës, u shfaq edhe para nxënësve të shkollës fillore “ “Fan Noli” të Kamenicës”
 

I jepet lamtumira e fundit policit Jahi Maliqi | 2014-04-16

10268214_661438510571938_1504202848_n.jpgMe nderime të larta shtetërore është përcjellë ceremonia e varrimit të policit Jahi Maliqi, I cili mbrëmë humbi jetën në një aksident tragjik derisa ishte në detyrë. Në mbledhjen komemorative të organizuar në Shtëpinë e Kulturës ”Isa Kastrati” në Kamenicë morën pjesë ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi, Drejtori i Policisë së Kosovës Shpend Maxhuni, nënkryetari i Komunës Fatmir Matoshi, drejtoresha rajonale e Policisë Elmina Mahmuti dhe zyrtarë të tjerë të lartë të policisë dhe të komunës.

 

NJOFTIM | 2014-04-16

LOGO-kamenica.jpgNë bazë të nenit 43,paragrafi 43.1, 43.2,43.3,43.4 dhe 43.5 të Ligjit për Vetëqeverisjen Lokale (ligji nr.03/L-040) dhe nenit 58, paragrafi 58.4 të Statutit të Komunës së Kamenicës, cak toi mbledhjen e Komitetit për Politikë dhe Financa e cila do të mbahet më 18.04.2014

 

Kryetari Sinani ngushëllon familjen e policit Jahi Maliqi | 2014-04-16

Me keqardhje mora lajmin për ndarjen nga jeta të Jahi Maliqit dhe me këtë rast shpreh ngushëllimet të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij duke dashur që në këto momente kaq të vështira të ndajë bashkërisht me ta dhimbjen e madhe dhe pikëllimin e thellë. Komuna vlerëson lart punën e tij në institucionin e respektuar të Policisë dhe në angazhimet e tij . Kryetari i Komunës Begzad Sinani

 

Blendi zuri vendin e dytë në “Diamond Fest 2014” | 2014-04-16

10173384_804337096262987_2026302573_n.jpgVogëlushi Blend Kastrati nga Kamenica  (5 vjet e gjysmë) përfaqësoi komunën në Edicionin e parë të Festivalit të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë “Diamond Fest 2014” që u mbajt më 13 prill në Ferizaj.
 

Kryetari Sinani priti Kryetarin dhe Sekretarin e Bashkësisë Islame të Kamenicës | 2014-04-15

IMG_7268.JPG

Kryetari i komunës Begzad Sinani ,priti  Kryetarin dhe Sekretarin e BI të komunës së Kamenicës,hoxhë Eshtref  Cakolli dhe Milaim Behlulin. 

 
Duke paraqitur rezultatet 181-190 (of 1299)
 |<  <  15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24  >  >| 

RSS

Shto në Twitter Shto në Facebook Shto në MySpace

Sign in