Ndahen mirënjohje për lexuesit e vitit 2012 | 2013-01-15

1.jpgManifestimi “ Flaka e Janarit” 2013, filloj sot me ndarjen e mirënjohjeve për lexuesit e vitit 2012.  Sot në Shtëpinë e Kulturës “ Isa Kastrati “ në Kamenicë, Drejtori i drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport Faton Krasniqi, ka ndarë mirënjohje për lexuesit e vitit 2012. Lexuesit e vitit 2012 ishin : Luizë Basha, Arbana Ramabaja dhe Elvira Sadiku.
 

Grupa nga Kosova takoi kryetarin Rufi Osmani | 2013-01-15

1.jpgNë kuadër të një vizite studimore në Republikën e Maqedonisë, si pjesë e programit “Akademia për qeverisja lokale”, Instituti Kosovar për Qeverisje Lokale vizitoi Komunën e Gostivarit si një ndër komunat më të suksesshme në vend, pasi kishin vizituar edhe disa komuna të tjera.
 

Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon manifestimin “Flaka e Janarit “ 2013 | 2013-01-14

DSCF1054.JPGProgrami i manifestimit
15 Janar -  Ndarja e çmimeve  për lexuesit e vitit 2012 në Shtëpinë e Kulturës ,”Isa Kastrati”  në Kamenicë.
 

Sukseset ishin angazhim i përbashkët në drejtorinë e Administratës | 2013-01-11

DSC_0001.JPGSukseset e Drejtorisë së Administratës nuk kanë munguar as në vitin 2012. Drejtori i kësaj drejtorie Enver Ajvazi ka thënë se vitin që e  lamë pas, qytetarëve  kamenicas u janë kryer shërbime  të shpejta dhe cilësore. “Qendra e shërbimeve të qytetarëve, falë ndihmës së Logos-it, vepron në  kushte të mira të punës, si dhe fal angazhimit të stafit profesional është arritur që qytetarët të jenë të kënaqur me shërbimet e ofruara nga kjo qendër” tha Ajvazi.
 

Më 16 janar do të zhvillohet ndeshja e futbollit mes administratës dhe KFOR-it | 2013-01-11

1.jpgNjoftohen të gjithë qytetarët, se më: 16.01.2013 në fushën e futbollit të vogël  "Liverpool" në Berivojcë, në ora 17: 00, do të zhvillohet ndeshje miqësore revyale mes ekipes së Administratës Komunale dhe ekipes së KFOR-it. Organizator për këtë ndeshje miqësore është Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në bashkëpunim me Zyrën e Kryetarit.
 

Në komunën e Kamenicës të gjitha rrugët e kalueshme | 2013-01-10

IMG_0210.JPGDrejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim Ruzhdi Qehaja, ka bërë të ditur se në Komunën e Kamenicës të gjitha rrugët janë të kalueshme edhe përkundër ngricave . 
 

Përfaqësues të KFOR-it vizitojnë komunën e Kamenicës | 2013-01-08

1.JPGKryetari i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli, sot ka mirëpritur Roland Gustafsson LMTCC Coordination Officer me bashkëpunëtorë. Ata u interesuan për gjendjen e sigurisë në komunën e Kamenicës.Kryetari i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli, ka thënë se në fshatin Karaçevë, KFOR-i dhe policia, nuk kanë qasje në një pjesë të rrugës së asfaltuar që kontestohet me një hartë që përdoret, përndryshe argumentet janë që ajo pjesë është pjesë e Kosovës e jo e Serbisë, por nuk e di se si ka ndodhur kjo me marrëveshjen e Kumanovës.
 

U mbajt mbledhja e jashtëzakonshme | 2012-12-31

1.JPGKuvendi, sot mbajti mbledhjen e jashtëzakonshme, ku pikë e rendit të ditës ishte shqyrtimi i propozim – vendimit për aprovimin e Planit Zhvillimor Urban. Për këtë pikë të rendit të ditës në pika të shkurtra foli Mentor Rexhepi përfaqësues nga LOGO-si.
 

Mesazh urimi i Kryetarit të Komunës Mr.Shaip Surdulli për festat e fundvitit | 2012-12-31

1.JPGQytetarë të nderuar, më lejoni që në emër të strukturave komunale dhe në emrin tim personal t'u falënderoj për mbështetjen tuaj të vazhdueshme për institucionet tona komunale. Me ju, bashkërisht po e përmbyllëm edhe një vit në rrugëtimin tonë të përbashkët për krijimin e kushteve më të mira për të gjithë qytetarët e komunës. Ky vit ishte një vit i sfidave, përpjekjeve dhe sukseseve të mëdha. Realizuam projektet të cilat i aprovuam bashkërisht. E dimë  që keni nevoja edhe për projekte të tjera, ne do të angazhohemi që t'i realizojmë ato brenda mundësive tona buxhetore. Ju qytetarë mund të ndihmoni shumë në realizimin e projekteve që i keni propozuar, duke e paguar tatim në pronë, ku mjetet e juaja ju kthehen me projekte të realizuara. Ju dëshirojmë që ndërimin e motmoteve ta kaloni sa më mirë  në harmoni me të afërmit dhe familjarët tuaj ! Urime vitin e ri 2013 !
 

Komiteti për Komunitete mbajti seancën e radhës‏ | 2012-12-28

1.JPGËshtë mbajtur seanca e Komitetit për Komunitete. Në këtë seancë të komitetit përveç anëtarëve, prezent ishin edhe përfaqësuesit e UNMIK-ut, përfaqësuesit e organizatës KAAD dhe shefi i zyrës komunale për Komunitete dhe Kthim . Në mbledhjen e sotme ishin të parapara tri pika të rendit të ditës.
 
Duke paraqitur rezultatet 581-590 (of 1206)
 |<  <  55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64  >  >| 

RSS

Shto në Twitter Shto në Facebook Shto në MySpace

Sign in