Kryetari Ahmeti ka bërë homazhe tek pllaka përkujtimore e heroit të kombit, Ismet Asllani | 2017-03-24

 FOTOLAJM/ Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij, sot ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh pranë pllakës përkujtimorë të heroit të kombit, Ismet Asllani, me rastin e 18-të vjetorit të rënies së tij. 

 

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në sheshin “Adem Jashari” në Lipjan | 2017-03-24

 Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar nga Drjetori i Shërbimeve Publike, Heset Sahiti dhe menaxherët e projekteve, sot kanë vizituar punimet që janë duke u zhvilluar në ndërtimin e sheshit “Adem Jashari” në Lipjan.

 

Në Lipjan shënohet Dita Botërore e Tuberkulozit | 2017-03-24

 FOTOLAJM/Organizuar nga Drejtorati për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale në Lipjan, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare sot me rastin e ditës Botërore të Tuberkulozit ka zhvilluar aktivitete vetëdijësuese në drejtim të diagnostifikimit, trajtimit si dhe parandalimit të TBC-së.

 

Kryetari Ahmeti i përkushtuar të mbështet të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit pa dallim etnie | 2017-03-23

 IMG_3029.JPGKryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë Marija Kapitanoviq dhe me Ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku kanë vizituar sot Janjevën.
 

Kryetari Ahmeti ka marrë pjesë në hapjen e bankës BPB | 2017-03-22

 17467632_1338659546200018_723186134_n-(1).jpgFOTOLAJM/ Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka marrë pjesë në rihapjen e degës së bankës së vendit – BPB në Lipjan.
I pari i Lipjanit, Imri Ahmeti i ka uruar suksese përfaqësuesve të kësaj banke duke besuar që kjo bankë do të vazhdojë në ofrimin e shërbimeve efikase dhe sa më cilësore ndaj qytetarëve lipjanas.
 

Përurohet projekti: “Përmirësimi i hapësirave publike në qytetin e Lipjanit, faza e dytë” | 2017-03-21

17362496_1451705431507931_6608972448133291787_n.jpgKryetari i Komunës, Imri Ahmeti sot ka pritur në zyrën e tij Drejtorin e Zyrës Zvicërrane për Bashkëpunim në Kosovë, Patrick Etienne, Drejtorin e projektit DEMOS, Norbert Piljs si dhe bashkëpunëtorë të tjerë të cilët bashkarishtë kanë përuruar projektin “Përmirësimi i Hapësirave Publike Faza e II-të” në qytetin e Lipjanit.
 

Fëmijët i dhuruan lule Kryetarit Ahmeti për Ditën e Pranverës | 2017-03-21

 17362038_1451759861502488_8151356968485186441_n.jpgNxënësit parafilloristë nga sh.f.m.u “Ismajl Luma” në Lipjant të shoqëruar nga Drejtori i shkollës dhe edukatoret e tyre, kanë vizituar sot insitucionin e komunës konkretisht kryetarin Imri Ahmeti të cilit i dhuruan lule të punuar nga vetë ata, në shenjë simbolike për Ditën e Pranverës. 
 

Vazhdon projekti për patrimin e lumenjëve | 2017-03-19

 jpg-smallush.jpgFOTOLAJM/ Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë ditës së diel ka qëndruar në fshatin Smallushë, ku nga afër ka vizituar punimet që po zhvillohen në lumin e këtij fshati projekt i cili po realizohet në fshatrat e Komunës së Lipjanit në zgjerimin dhe pastimin e lumenjëve në gjatësi prej 12100 m, me qëllim të shmangies së vërshimeve në sezonin e reshjeve por edhe pastrimin e mbeturinave të ndryshme në këta lumenjë.
 

Kryesuesja Limani-Hajnuni në Kuvendin e Kosovës prezanton sfidat rreth buxhetimit gjinor | 2017-03-16

 jpg-vlor.jpgGrupi i Grave asambleiste të Kuvendit të Lipjanit morën pjesë në seancen plenare të Kuvendit të Kosovës, ku temë diskutimi në këtë takim ishte buxhetimi gjinor.
 

Shpërndahen pajisje për grumbullimin e qumshtit për fermeret lipjanase | 2017-03-15


17342744_1308432442582422_7000481052738301858_n.jpgNënkryetari i Komunës së Lipjanit, Sefer Tasholli së bashku me Ambasadorin e Kanadasë në Kosovës, Daniel Maksimiuk morrën pjesë më ceremoninë e shpërndarjes së makinave mjelëse dhe paisjeve laboratorike për analiza të qumshtit në fshatin Rubovc.
 
Duke paraqitur rezultatet 1-10 (of 1858)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in