Komuna e Lipjanit e përkushtuar në rritjen e transparencës | 2016-04-06

 IMG_9451.JPGOrganizuar nga OSBE-ja, në ambientet e restorant “ Centrum” në Lipjan, në një tryez të rrumbullakët sot, në prani të kryesueses së Kuvendit Vlora Limani Hajnuni, nëkryetarit Sefer Tasholli, drejtorëve të disa Drejtorive Komunale, anëtarëve të Kuvendit, anëtarë të Komiteteve, komisionit i cili ka e hartuar Draft Strategjinë për Informim dhe Marëdhënie me Publikun, përfaqësues të mediave, të shoqërisë civile dhe grupe të tjera të interesit, është diskutuar draft Draft Strategjia për Informim dhe Marëdhënie me Publikun.
 

Mbahet mbledhja e radhës e KKSB-së | 2016-04-06

 IMG_9463.JPGKëshilli Komunal për Siguri në Bashkësi, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës nën kryesimin e nënkryetarit të komunës së Lipjanit, Fitim Selimi.
Përveç pikave të tjera të rendit të ditës, KKSB me theks të veçantë ka diskutuar, Raportin për gjendjen e sigurisë në territorin e Komunës së Lipjanit, Imer Kaqara, Komandant në stacionin policor të Lipjanit, ka thënë se gjendja e sigurisë në komunën e Lipjanit, është e qetë dhe stabile. Gjithashtu, Kaqara, në këtë takim ka dhënë edhe raportin e detalizuar për 3 mujorshin e parë këtij viti.
 

Kuvendi i Lipjanit ka mbajtur mbledhjen e 27-të me radhë | 2016-04-04

 IMG_9328.JPGKuvendi Komunal i Lipjanit, të hënën ka zhvilluar punimet e seancës së 27-të me radhë, në të cilën janë diskuatuar dhe arpovuar gjashtë pika të rendit të ditës. 
 

Kryetari Ahmeti, ka pritur Bordin e Drejtorëve të Ujësjellsit Rajonal KUR “Prishtina”, | 2016-04-01

 IMG_9319.JPGKryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, gjatë ditës së sotme ka pritur Bordin e Drejtorëve të Ujësjellsit Rajonal KUR “Prishtina”, të udhëhequr nga Amir Gashi kryesues, Ilir Avdullahu, kryeshef ekzekutiv, Ilir Regjepi anëtar dhe Hasan Zeqiri, anëtar. 
 

Ndihmohen 6 familje jetim të Komunës së Lipjanit nga organizata Human Appeal International | 2016-03-29

 IMG_9272.JPGOrganizata Human Appeal International është një organizatë humanitare e cila ka ndihmuar Komunën e Lipjanit në vazhdimësi. Sot kjo organizat në bashkëpunim me Drejtorinë e Shëndetësisë dhe përkujdesjes Sociale në Lipjan, kanë bërë ndarjen e tre shporeteve të bardhë dhe tre lavatriqeve për 6 familjet jetimë të Komunës së Lipjanit. 
 

Fole n’fole “ organizoi takim me Kryetarin e Lipjanit Imri Ahmeti, dhe të rinjtë e Komunës së Lipjanit | 2016-03-29

 IMG_9281.JPGRrjeti i Edukatorëve Bashkëmoshatarë (PEN) i mbështetur nga Fondacioni Ndërkombëtar për Sisteme Zgjedhore (IFES) dhe Agjensioni i Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), në kuadër të projektit “Angazhimi i rinisë në procese politike dhe zgjedhore”, sot në sallën e Kuvendit Komunal të Lipjanit ka mbajtur takim me Kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, kryesuesen e Kuvendit Komunal Vlora Limani Hajnuni, Zyrtarin e Lartë Komunal Zgjedhor Hamëz Kadriu dhe një numër të të rinjëve lipjanas. 
 

Kryetari Ahmeti, ka bërë homazhe pranë lapidarit të dëshmorit, Ismet Asllani | 2016-03-24

IMG_9207.JPGFOTOLAJM/  Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, me bashkëpuntorë të tij, sot ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh pranë lapidarit të dëshmorit të kombit, Ismet Asllani, me rastin e 17 vjetorit të rënies së tij.
 

Diskutohet Projekt-Rregullorja për taskat komunale | 2016-03-24

 IMG_9219.JPGOrganizuar nga Komuna e Lipjanit është mbajtur debat publik, për të disktutuar për Projekt-Rregulloren për taskat komunale
 

Kryetari Ahmeti, viziton përfaqësuesit e HANDIKO-it dhe OMPAK | 2016-03-24

 12527713_10207781656451391_1385827881_n.jpgKryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, gjatë ditëve të fundit ka zhvilluar takime me përfaqësesit e Organizatave Joqeveriatere HANDIKO-it dhe OMPAK.
 

Me aktivitete të shumta shënohet Dita Botërore e Tuberkulozit në Lipjan | 2016-03-24

12900962_1140000379345106_9018121692967856801_o.jpg Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan, me rastin e ditës Botërore të Tuberkulozit iu është bashkangjitur fushatës së vetëdijesimit me moton “ Së bashku ta mundim Turbekulozin”, të cilën e ka organizua Drejtoria për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale në Lipjan.
 
Duke paraqitur rezultatet 21-30 (of 1612)
 |<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in