Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka vizituar Komunën e Lipjanit | 2016-01-13

 12527580_10208302122381473_1062045520_n.jpgKryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti,së bashku me bashkëpunëtorët e tij, kanë pritur sot, Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga e cila ishte e shoqëruar nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ai i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka dhe i Odës Ekonomike Gjermane në Kosovë, Albert Matoshi. 
 

Kryetari Ahmeti ka vizituar kompaninë rrugët të cilat po pastrohen nga bora si dhe kompaninë" Pastrimi", | 2016-01-08

 15894300_1382103471801461_939522657263292445_n.jpgKryetari Ahmeti sot gjatë vizitës së mëngjesit në kompaninë Pastrimi. Me këtë rast kryetari falënderoi punëtorët e kompanisë për angazhimin në teren dhe kërkoi vazhdimin e punës në fshatrat e thella për të mundësuar qarkullim të automjeteve dhe qytetarëve në gjithë teritorin e Komunës.
 

NJOFTIM NGA DREJTORIA KOMUNALE E ARSIMIT | 2016-01-07

 lipjan.jpgDrejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan, njofton të gjithë nxënësit, prindërit, personelin arsimor, administrativ, teknik e menaxhues të Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Ismail Luma” në Lipjan, se për shkak të rrethanave të jashtëzakonshme të krijuara si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit, nesër e premte, 8 janar 2016, mësimi nuk do të mbahet në këtë shkollë. Kjo ditë e humbur, do të kompensohet në një nga të shtunat e ardhshme.
 

Mbahet mbledhja konsultative e Këshillit të Drejtorëve | 2016-01-06

 12511559_1544457599178919_804831517_n.jpgKryesuar nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit Fitim Selimi, Këshilli i Drejtorëve, sot ka mbajtur mbledhjen e parë konsultative për vitin 2016.
Përgjatë kësaj mbledhje janë diskutuar një varg çështjesh që kanë të bëjnë me angazhimet në punët e përditshme të Drejtorive Komunale e që lidhen drejtë për së drejti me jetën dhe mirëqenien e qytetarëve lipjanas.
 

Komuna e Lipjanit, formon Grupin Emergjent për parandalimin dhe sanimin e pasojave nga vërshimet | 2016-01-06

 12483700_1544566312501381_1902143845_n.jpgNënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fitim Selimi, pas përkeqësimit të situatës, për shkak të reshurave të fundit, krijoi : Grupin Komunal për ngritjen e shkallës pergjegjës emergjente për parandalimin dhe sanimin e pasojave nga vershimet
 

Kryetari Ahmeti, vlerëson të suksesshëm vitin 2015 për Komunën e Lipjanit | 2015-12-28

 IMG_8163.JPGSot në Sallën e Kuvendit Komunal në Lipjan, Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka mbajtur takimin publik me qytetarë, e cila kishte për qëllim shpalosjen, e punës së aktiviteteve Komunale për vitin 2015, dhe sfidat me të cilat është ballafaquar gjatë kësaj periudhe.
 

Zyra për Marrëdhënie me Publikun në Komunën e Lipjanit, ka nxjerr nga botimi "Buletinin vjetor 2015" | 2015-12-27

 10411973_1087671281244683_5626359556595731128_n.jpgZyra për Marrëdhënie me Publikun në Komunën e Lipjanit, ka nxjerr nga botimi "Buletinin vjetor 2015", me anë të cilit janë përfshirë të gjitha aktivitetet komunale.
 

Kryetari Ahmeti, priti Libor Chlad, përfaqësues nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë | 2015-12-24

 IMG_8140.JPGKryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, së bashku me drejtorin e Buxhetit dhe Financave Shkelzen Hajdini, sot në zyrën e tij kanë pritur në një takim pune Libor Chlad, zëvendës shef për bashkëpunim në Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë së bashku me Dafina Beqiri, Drejtoresh e Agjencionit për zhvillim Ekonomik Rajonal Qendër. 
 

Kryetari, Ahmeti organizoi pritje solemne me rastin e festave të fundvitit | 2015-12-23

 IMG_7908.JPGKryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka organizuar sot një pritje solemne me rastin e festave të fundëvitit për asambleistët e Kuvendit Komunal, përfaqësuesit e institucioneve të ndryshme, OJQ-të, bizenset, klubet sportive, përfaqësues të bashkësive fetare si dhe bashkëpunëtor të tjerë 
 

Emin Grajçevci shpallet sportisti i vitit 2015 | 2015-12-23

 IMG_8087.JPGEmin Grajçevci është shpallur sportisti i vitit 2015 për Komunën e Lipjanit, në një ceremoni ku prezent ishte edhe kryetari i Komunës Imri Ahmeti, si dhe sportist, gazetarë dhe musafir të tjerë. 
 
Duke paraqitur rezultatet 401-410 (of 1929)
 |<  <  37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46  >  >| 

RSS

Sign in