Mirësevini në Malishevë      

Faqja e Malishevës është faqe në të cilën qytetarët e Komunës sonë, por edhe më gjërë, mund të informohen për punën  dhe të arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetarëve tanë...!

   E-maili zyrtar i komunës është:                                                    komuna.malisheve@rks-gov.net

kkmalisheve@gmail.com


Parashikimi i motit për Malishevë

moti-sot.jpg
   27.08.2016   15 / 26 °C

   
 

Lajme

KK i Malishevë, shqyrtoi raportin gjashtë mujor financiar
26 gusht 2016

Kuvendi i Komunës së Malishevës, drejtuar nga kryesuesi i saj, Aziz Thaçi, ka mbajtur sot mbledhjen e tetë të rregullt për këtë vit. Në këtë mbledhje, Kuvendi i Komunës, ka shqyrtuar raportin financiar janar-qershor 2016, si dhe i ka dhënë dritën e gjelbër, daljes në diskutim publik të Planit Zhvillimor Komunal.

më shumë...

Në Kleçkë, ekspozohet vetura e Komandant Kumanovës
25 gusht 2016

Sot, në kompleksin e varrezave të dëshmorëve të Brigadës 121 të UÇK-së, “Ismet Jashari-Kumanova”, në Kleçkë, është ekspozuar vetura e Komandant Kumanovës. Ky ekspozim i veturës, është përcjellë me homazhe në varrezat e dëshmorëve të kombit, si dhe me përurimin e librit “Në çdo lis një sy shqiponje”, kushtuar togut të artilerisë së Brigadës 121. Këto aktivitete janë mbajtur në kuadër të shënimit të Ditës së Brigadës 121, e cila mbante emrin e Komandant Kumanovës, i cili bashkë me luftëtarë të tjerë, ranë heroikisht më 25 gusht të vitit 1998, në vargmalet e Berishës.

më shumë...

Kryetari Begaj ngushëlloi ambasadën italiane
24 gusht 2016

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi, ambasadës italiane në Prishtinë, me rastin e humbjes së dhjetëra jetëve të njerëzve, në tërmetin e mbrëmshëm në Itali. 

“Në emër të të gjithë banorëve të Komunës së Malishevës, ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta, me rastin e tërmetit në Itali, ku humbën jetën shumë banorë. Ne jemi me ju”, thuhet mes tjerash në telegramin e dërguar ambasadës italiane.

më shumë...

Filloi shkolla rinore verore në Malishevë
24 gusht 2016

Sot në Malishevë, ka filluar shkolla rinore verore, e cila do të zgjasë dy ditë, e në të cilën po marrin pjesë rreth 45 të rinj, anëtar të organizatave rinore, si Qendre Rinore, Këshilli Veprimit Rinor Lokal dhe Kuvendi i të Rinjve të Malishevës. Gjatë këtyre dy ditëve, pjesëmarrësit e kësaj shkolle, do të kenë mundësi të dëgjojnë tema nga të gjitha fushat e jetës dhe të zhvillojnë debate të ndryshme, do të ketë shfaqje të filmave nga DOKUFEST-i, pastaj do të organizojnë lojëra dhe shëtitje.

më shumë...

 

Hyrja


Aplikimi Online

riatdhesimi.jpg

STATUTI I KOMUNËS

Njoftimet

Gjendja Civile-Online

plani-zhvillimor1.jpg
DRAFT PLANI ZHVILLIMOR I KOMUNËS SË MALISHEVËS

Vërejtjet dhe sugjerimet mund ti dërgoni në këtë E-mail: pzhkmalisheve@gmail.com