Mirësevini në Mitrovicë


Faqja e Mitrovices do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Njoftimet

lista-tatim-ne-prone.jpg

 raportet-komunale.jpg
udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg

Qasje në E-mail zyrtar

web-mail.jpg

Vendimet e KK-Mitrovicë

WEB---vendimet.png

Regulloret e KK-Mitrovicë

Regulloret.jpg

Shpallje dhe Njoftime KK-Mitrovicë

Shpallje-Njoftime.jpg

Shpallje dhe Njoftime - Drejtoria Prokurimit - Mitrovicë

Drejtoria-e-Porkurimit---llogo-(1).jpg


download-(2).jpg
Raporti i akcioni "Ndihmo edhe TI"


               Regjistrimi i Bujqësisë
 

Lajme

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor do të realizoi gjashtë projekte madhore në qytetin e Mitrovicës
21 shkurt 2018
 
DSC_0330.JPGMinistrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Islam Pacolli, janë mirëpritur  të mërkurën nga kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, me ç’rast u nënshkrua Memorandum Mirëkuptimi dhe Bashkëpunimi për gjashtë projektet madhore që kjo Ministri  do të realizoj në Komunën e Mitrovicës.
më shumë...

Kryetari Bahtiri më bashkëpunorët e tij, ka pritur në takim përfaqësuesit e Kolegjit Heimerer
20 shkurt 2018
 DSC_0124.JPGTë martën në ambientin e komunës së Mitrovicës, kryetari Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari  Faruk 
Mujka dhe drejtori i drejtorisë së Urbanizmit Sami Zeka , kanë pritur në takim pronarin e Kolegjit Heimere ztr.Fredrich Heimeren, i cili ishte i shoqëruar me bashkëpunëtorë të tij.
më shumë...

Nis manifestimi “Java e Minatorëve”
20 shkurt 2018
DSC_0216.JPGKa nis manifestimi  “Java e Minatorëve”,  në shenjë përkujtimi të 29 vjetorit të Grevës së njohur të minatorëve. Në këtë  manifestim ku ishin të pranishëm qindra minatorë e qytetarë nga Mitrovica e më gjerë, ishte i pranishëm edhe  kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, Valdrin Lluka, Ministri i Zhvillimit Ekonomik , kryetari I Komunës, Agim Bahtiri, kryetari i sindikatës së punëtorëve të Trepçës,Shyqyri Sadiku si dhe drejtori i “Trepçës" Ahmet Tmava. më shumë...

U mbajt mbledhja e radhës e bordit të drejtorëve
20 shkurt 2018
 
28278935_1843500319276101_522746433_o.jpgNën udhëheqjen e kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe në prani të nënkryetarit Faruk Mujka, është mbajtur mbledhja e radhës e Bordit të drejtorëve
më shumë...

Përfaqësuesit e Komunës së Mitrovicës bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëven për nderë të Ditës së Pavarësisë
20 shkurt 2018
 27972404_394574307661306_8446191633815833730_n.jpgKryetari i komunës të Mitrovicës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari Faruk Mujka dhe kryesuesi i K
uvendit të Mitrovicës, Jeton Ujkani së bashku me drejtorët e Drejtorive komunale, kanë venë lule të freskëta dhe kanë nderuar varrezat e dëshmorëve në Prekaz e Shipol, dëshmorët e lirisë, të cilët i sollën pavarësinë dhe lirinë Kosovës
më shumë...

Kryetari Bahtiri uron Pavarësinë e Kosovës
20 shkurt 2018
 
27867623_394171397701597_3467459596003854181_n.jpgKam nderin që si kryetar i Komunës së Mitrovicës, t’ju uroj 10-Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Data e 17 shkurtit 2008 do të mbetet përjetësisht në historinë e Kosovës, si kurorë e përpjekjeve shekullore të popullit tonë për liri, pavarësi, demokraci dhe dinjitet njerëzo
më shumë...

FURNIZOHET BIBLIOTEKA E QYTETIT TË MITROVICËS
20 shkurt 2018
27867336_394068131045257_8309515141317938863_n.jpg Pas angazhimit të drejtorit të Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Tafil Peci si dhe ushtruesit të detyrës të 
Bibliotekës Abedin Pllana, të premten Biblioteka Komunale ”Latif Berisha” në Mitrovicë është furnizuar me 40 karriga dhe 8 tavolina
më shumë...

U përurua objekti social në Stantërg të Mitrovicës
16 shkurt 2018
 
DSC_0940.JPGNë Stanterg të Mitrovicës sot është bërë përurimi i objektit për banim social ku të pranishëm ishin Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës, Skender Reçica, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Social, Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës,  dhe shumë familje të cilat ju gëzuan përurimit të këtij objekti
më shumë...

Për nderë të Pavarësisë së Kosovës , Komuna e Mitrovicës , viziton pjesën Veriore të Mitrovicës
16 shkurt 2018
  DSC_0009.JPG
Në vazhdën e aktiviteteve për nderë të festës së Pavarësisë së Kosovës , Drejtoria e Shëndetësisë , në krye me drejtoreshën Erseka Hasanaj, kanë  organizuar një aktivitet simbolik në shënim të kësaj dite
 
më shumë...

Komuna e Mitrovicës shpreh gatishmëri të mbështes fermerët me Kredi Bujqësore
16 shkurt 2018
 
DSC_0887.JPG Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, në bashkëpunim me drejtorin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural Ekrem Sadiku, gjatë takimit të sotëm informues me fermerët e komunës së Mitrovicës, prezantuan një idë për  Kredi Bujqësore më shumë...

 

Njoftimin për marrjen online të faturës së Tatimit në pronë

faktuart-e-tatimit-ne-prone-online.jpg

Hyrja


Statuti i Komunës

ikona-statuti-i-komunes-se-Mitrovices.jpg
 
Plani i veprimit për Transparenc në Komunë
Plani-i-veprimit-per-transparenc-ne-komune.jpg

 Plani Lokal Antikorrupcion Gjendja Civile - Online

untitled.bmp
APLIKO ONLINE

Raportet e Auditimit
 

Buxheti i Komunës së Mitrovicës

Mitrovica-(1).jpg

Kanali Informativ në YouTube

youtube-logo-tv-(1).jpg


Faqja zyrtare në Facebook 

ikona-facebook.jpg

KomunaMItrovices Sa jeni të kënaqur me shërbimet komunale
 
1043
 
987
 
256

Bookmark this page to:Shto në Yahoo MyWeb Shto në Yahoo Bookmarks Shto në Twitter Shto në Facebook Shto në MySpace

Promovimi i të drejtave gjuhësore në Kosovë


RAPORTO ANKESËN

Ndreqe-600x400.jpg

E-drejta-per-mbrojtjen-e-te-dhenave-personale.jpg