Lajmet

Kryetari Veliu priti përfaqësuesit e “Podujeva Academic Workshop Series” | 2017-07-18

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e projektit “Podujeva Academic Workshop Series” të udhëhequr nga vullnetari i “Peace Corps”, Chester Eng
 

Kryetari Veliu mori pjesë në prezantimin e Shoqatës së Grave “Antika” | 2017-07-13

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit të Shoqatës së Grave “Antika” në Podujevë

 

Kryetari Veliu uroi të korra të begatshme për bujqit llapjanë | 2017-07-12

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka vizituar sot arat me grur të fermerëve të fshatit Balloc, ku është duke u zhvilluar fushata e korrje-shirjeve
 

Kryetari Veliu priti grumbulluesit e mjedrës | 2017-07-06

Në prag të fillimit të sezonit të vjeljes së frutave të imëta, Kryetari  Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka pritur në takim përfaqësuesit e pikave grumbulluese të mjedrës
 

Vihet gurthemeli i shkollës së re në Llapashticë të Poshtme | 2017-07-03

Në fshatin Llapashticë e Poshtme sot ka nisur ndërtimi i objektit të ri të shkollës, me ç’rast Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, së bashku me banorët e fshatit dhe stafin arsimor, kanë vendosur gurëthemelin për fillimin e punimeve
 

Filloi shpërndarja e pajisjeve për fermerët llapjanë për certifikim me Global Gap | 2017-07-01

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, bashkë me drejtorin e Programit Mundësitë e reja për Bujqësi (AGRO) – USAID, Mark Wood, iu kanë shpërndarë sot fermerëve llapjanë kultivues të mjedrës pajisjet e nevojshme për certifikim me standardin Global Gap
 

U miratua Korniza afatmesme buxhetore 2018-2020 | 2017-06-30

Kuvendi i Komunës të Podujevës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar Kornizën afatmesme buxhetore 2018-2020, vendimi për vënien në diskutim publik të ndryshimeve të Planit Rregullues të Hollësishëm - Zona Qendër në Podujevë dhe disa vendime të tjera
 

NJOFTIM: Mbyllet për qarkullim Rruga “Zahir Pajaziti” | 2017-06-29

Njoftojmë qytetarët e Komunës së Podujevës se, duke filluar nga data 03.07. 2017 deri më 31.08.2017, prej orës 18:00 deri në orën 24:00 do të mbahet mbyllur për qarkullim të automjeteve një segment i Rrugës "Zahir Pajaziti" në Podujevë
 

Në Komunën e Podujevës projektet po realizohen sipas planit | 2017-06-28

Në takimin publik me qytetarë, nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka prezantuar ecurinë e realizimit të projekteve të planifikuara me buxhetin e Komunës për gjashtëmujorin e parë të vitit 2017
 

Ndihmohen me pake ushqimore mbi 800 familje në Podujevë | 2017-06-22

Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit dhe në prag të festës së Fitër Bajramit, janë ndihmuar me pako ushqimore 817 familje me gjendje të rëndë sociale në Komunën e Podujevës
 
Duke paraqitur rezultatet 1-10 (of 1581)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in