Lajmet

Podujeva shënoi 7 Marsin - Ditën e Mësuesit | 2015-03-06

Komuna e Podujevës, me një manifestim të organizuar nga Drejtoria Komunale e Arsimit, ka shënuar 7 Marsin – Ditën e Mësuesit, në të cilin Kryetari i Komunës, z.Agim Veliu, i ka nderuar me mirënjohje veteranë të arsimit dhe mësimdhënës të dalluar. Mësimdhënësi më i dalluar në Komunën e Podujevës u shpall Nuhi Behrami, mësimdhënës në Gjimnazin “Aleksandër Xhuvani”

 

U hap Qendra Informative Këshilluese për Bujqësi | 2015-03-06

Fermerët e komunës së Podujevës do kenë një adresë ku do të mund të marrin këshilla për bujqësi, lidhur me të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me prodhimet bujqësore, duke filluar nga mbjellja, kujdesi për të mbjellat e deri tek grumbullimi i produkteve të kulturave bujqësore
 

Nexhmi Rudari emërohet Nënkryetar i Komunës së Podujevës | 2015-03-06

Bazuar në Ligjin për Vetëqeverisjen Lokale të Republikës së Kosovës, Kryetari i Komunës së Podujevës, z. Agim Veliu, e ka emëruar z. Nexhmi Rudari, Nënkryetar të Komunës së Podujevës. 
 

Komuna dhe OEGJK takim të përbashkët me biznesmenët dhe fermerët llapjanë | 2015-03-06

Komuna e Podujevës dhe Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK) mbajtën një takim të përbashkët me përfaqësuesit e biznesve të trevës së Llapit, e ku ishte i pranishëm edhe zëvendësambasadori i Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, z.Mathias Kiesler
 

Kryetari Veliu priti përfaqësuesit e IOM-it | 2015-03-03

Kryetari i Komunës së Podujevës, z.Agim Veliu, priti sot në takim përfaqësuesit e Organizatës Ndërkombëtare për Migrim (IOM),  Faton Kelmendin - udhëheqës i ekipit të “Kosova e Bukur II” dhe Kreshnik Rracin - arkitekt projektues
 

Podujeva merr përkrahje për projektin e Energjisë Efiçiente | 2015-03-03

Kryetari i Komunës së Podujevës, z.Agim Veliu, ka pritur sot në një takim znj. Learta Hoxha – përfaqësuese e Institutit për Politika zhvillimore INDEP
 

Kryetari Veliu po qëndron për vizitë zyrtare në Gjermani | 2015-02-27

Kryetari i Komunës së Podujevës z. Agim Veliu, i shoqëruar nga Kryetari i Gjilanit z. Lutfi Haziri dhe drejtori i Arsimit në Podujevë, z. Nexhmi Rudari po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Velbert të Gjermanisë
 

Kuvendi miratoi bartjen e të hyrave vetanake të Komunës | 2015-02-27

Kuvendi i Komunës së  Podujevës, në mbledhjen e mbajtur sot, ka miratuar vendimin për bartjen e të hyrave vetanake të Komunës së Podujevës, nga viti 2014 në vitin 2015 dhe destinimin e tyre në kategori të caktuara buxhetore
 

Kryetari Veliu ngushëlloi familjen Dema | 2015-02-26

Në pamundësi për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të punëtorit të Komunës, Ruzhdi Dema, i cili ndërroi jetë dje, Kryetari i Komunës së Podujevës, z.Agim Veliu, i cili ndodhet në vizitë jashtë vendit, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Dema

 
Duke paraqitur rezultatet 211-220 (of 1377)
 |<  <  18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27  >  >| 

RSS

Sign in