Mirësevini në Prishtinë

Prishtina kryeqytet i Kosovës, me rol metropolian, e  njohur për zhvillimin ekonomik, me urbanizëm bashkëkohor dhe shërbime efikase e cilësore, e integruar në zhvillimet rajonale e ndërkombëtare, qendër e jetës së begatshme kulturore,arsimore  sportive, me shërbime të fuqishme intelektuale e financiare dhe jetë cilësore  për  të  gjithë   qytetarët.

                     më shumë...

 


 

Lajme

Nënshkruhet Marrëveshja e Mirëkuptimit për "One Stop Shop"
28 prill 2016
Sot, në ambientet e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimt Hapësinor u nënshkrua Marrëveshja e Mirëkuptimit për "One Stop Shop", në mes të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Komunës së Prishtinës, KEDS-it dhe KUR "Prishtina".

më shumë...

Deputetët gjermanë në vizitë në Komunën e Prishtinës
26 prill 2016
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dje pasdite ka pritur në vizitë një grup deputetësh gjermanë të parlamentit shtetëror të Landit Nordrhein Westfalen, të cilët po qëndrojnë për një vizitë një javore në Kosovë.

më shumë...

Komuna e Prishtinës, për Ditën Ndërkombëtare të Tokës, ndërmorri aktivitete për pastrimin e deponive ilegale
24 prill 2016
Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Tokës, Komuna e Prishtinës ka ndërmarrë një sërë aktivitetesh për të larguar mbi 25 deponi ilegale të mbeturinave.

më shumë...

Aktivitet për Ditën Ndërkombëtare të Librit
23 prill 2016
Sektori për Rini i Drejtorisë së Kulturës në kuadër të Komunës së Prishtinës, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit, në bashkëpunim me bibliotekën “Hivzi Sylejmani”, organizoi debat me te rinjtë e Komunës së Prishtinës me temën “Libri dhe kultura e leximit”.

më shumë...

Drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit, Arbërie Nagavci, vizitoi punimet në shkollën "Ismajl Qemajli"
22 prill 2016
Drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci, së bashku me zyrtarë nga Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe ajo e Urbanizmit, vizituan shkollën "Ismail Qemajli", ku inspektuan punimet që po bëhen në oborrin e kësaj shkolle.
më shumë...

Kryetari i Komunës së Ulqinit pritet në takim nga Shpend Ahmeti
22 prill 2016
Sot, Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, priti në takim një delegacion nga Komuna e Ulqinit, të prirë nga Kryetari , Nazif Cungu.

më shumë...

7 shkolla profesionale të kryeqytetit prezantojnë në Panairin e Edukimit
21 prill 2016
Drejtoresha e Arsimit e Komunës së Prishtinës, Arbërie Nagavci​, së bashku me shefen e ​K​abineti​t​ të Kryetarit, Fitore Pacolli, si dhe zyrtarët e arsimit​,​ morën pjesë ​sot​ në hapjen e  Panairit të  Edukimit, ku gjatë këtyre dy ditëve  shkollat e mesme profesionale të Komunës së Prishtinës   do të prezantojnë  punën dhe detyrat që  realizohen në shkollat e tyre.

më shumë...

Kryetari, Shpend Ahmeti mbajti fjalë si panelist në konferencën: Alternativat e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës
20 prill 2016
Sot, në konferencën "Alternativat e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës", të organizuar nga AAK, panelist ishte edhe Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.  më shumë...

 

Apliko Online

Apliko-Online-(4).jpg

Shtyp faturën e tatimit në pronë

KP-Shtyp-faturen-e-tatimit-ne-prone.jpg

Statuti i Komunës

Statuti-i-komunes-(1).jpg

Legalizo Ndërtimin

KP---Plus.png

Emaili Zyrtar

Qasja-ne-email-zyrtar-(1).jpg

Thirrjet Emergjente

KP---Plus---Thirrje3.jpg

Udhëzuesit

Udhezuesit-(1).jpg

Vende të lira pune

Vende-te-lira-pune-(1).jpg

Lajmëro Korrupsionin

kallxo.jpg

Na ndiqni në facebook

fb1.jpg