News

Njoftim - Mbledhja e parë e Kuvendit Komunal | 2017-03-30

Nesër më 31.03.2017, në orën 10:00 ,do të mbahet mbledhja e parë e Kuvendit të Komunës së Prishtinës, me këtë rend dite.


 

Përfaqësuesi Special i SP të OKB-së viziton Komunën e Prishtinës | 2017-03-30

Përfaqësuesi Special i SP të OKB-së në Kosovë, Zahir Tanin​, me bashkëpunëtorë, vizitoi Komunën e Prishtinës. Ai u prit në takim nga Kryetari, Shpend Ahmeti, Nënkryetari, Dardan Sejdiu, si dhe Drejtori i Administratës, Muhedin Nushi.

 

Projektet e Drejtorisë së Arsimit në shkollat e Prishtinës | 2017-03-30

Po vazhdon kompletimi i shkollave të Prishtinës me kënde të leximit, libra, teknologji informative si dhe kabinete për fizikë, kimi dhe biologji.
 
 

Vihet gurthemeli i sallës së edukatës fizike në Barilevë | 2017-03-29

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, së bashku me Drejtorin e Investimeve Kapitale, Hysen Durmishin dhe Drejtoreshën e Arsimit, Arbërie Nagavcin, sot ishin prezent në vënien e gurthemelit të sallës së edukatës fizike në shkollën “Ali Kelmendi” në Barilevë.
 

Dhurohet gjak, në përkujtim të të rënëve | 2017-03-28

Sot, më 28 mars, në parkun e Tauk Bahçes u dhurua gjak në mënyrë të organizuar, në shenj nderimi për banorët e kësaj pjese që 18 vite më parë ishin dëbuar nga forcat serbe, e shumë prej tyre edhe ishin vrarë; si dhe 74 veprimtarëve që ishin vrarë në atë park në vitin 1944. 

 

Ftesë për propozime | 2017-03-28

Projekti Iniciativa për Qëndrueshmëri Ekonomike Rurale (RESI) synon promovimin e konkurrueshmërisë së fermerëve, prodhuesve bujqësor dhe të kompanive të përpunimit të ushqimit, në rritjen dhe zhvillimin e qëndrueshëm dhe gjithëpërfshirës rural, krijimin e vendeve të punës dhe gjenerimin e të ardhurave në komunat e synuara.
 

Nesër shënohet dita e dëbimit dhe e vrasjes së banorëve të Sofalisë e Taukbashqes | 2017-03-27

Nesër, më 28 mars do të shënohet dita e dëbimit dhe vrasjes së banorëve të Sofalisë, Taukbashqes dhe lagjeve përrreth, në vitin 1999. 
 
 
 

Përfaqësues të Albanian ICT Awards vizituan Komunën e Prishtinës | 2017-03-24

Përfaqësues të Albanian ICT Awards, Ardian A. Alaj dhe Kushtrim Shala ishin në një vizitë kortezie në Komunën e Prishtinës si fituese e çmimit ICT Shërbimi Publik në edicionin e 4-të, ku u pritën nga Drejtori i Administratës Muhedin Nushi.

 

“Teleperformance” zgjerohet në Prishtinë | 2017-03-23

Kompania më e madhe në botë për kujdesin ndaj klientëve, “Teleperformance”, po zgjerohet në Komunën e Prishtinës duke mundësuar kështu hapjen e qindra vendeve të reja të punës.
people.humanpowerks.com/job-list?id=285http://people.humanpowerks.com/job-list?id=285
 
 

Një delegacion nga Austria viziton Komunën e Prishtinës | 2017-03-23

Një delegacion nga Austria, në përbërje të të cilit ishin edhe Franz Wessig, përfaqësues i Ministrisë së Ekonomisë, nga departamenti për bashkëpunim ndërkombëtar ekonomik,  Ministria e Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, udhëheqës i departementit për Evropë, në Ministrinë Federale për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme, Werner Almhofer, referent për Ballkanin Perëndimor në kuadër të departamentit për Evropë dhe ish amb. i OSBE në Kosovë dhe Gernot Pfandler, ambasadori i Austrisë në Kosovë.
 

Komuna e Prishtinës vizitohet nga studentë dhe profesorë të universitetit ETH Zurich | 2017-03-23

Në kuadër të vizitës studimore “Shocks of change: Urban Planning and Development in Prishtina and Tirana” të studentëve dhe profesorëve nga universiteti ETH Zurich, u organizuan një mori aktivitetesh ndër të cilat ishte edhe vizita në Komunën e Prishtinës.
 
 

Konferencë për media | 2017-03-23

Sot në ora 14:00, Komuna e Prishtinës mban konferencë për media. Në konferencë flet edhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. Konferenca mbahet në sallën nr. 37 në objektin e vjetër të Komunës.
 
 
 

Hapet Qendra e Mjekësisë Familjare në Qendrën e Studentëve | 2017-03-22

Në kuadër të reformave rrënjësore në shëndetësinë primare në Komunën e Prishtinës, sot u hap Qendra e Mjekësisë Familjare (QMF) në Qendrën e Studentëve, 11 vite pasi që ishte mbyllur.
 
 

Sot hapet Qendra e Mjekësisë Familjare në Qendrën e Studentëve | 2017-03-22

Sot, në ora 10:00, Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me Drejtorin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Arben Vitia, do të hapin Qendrën e Mjekësisë Familjare në Qendrën e Studentëve.

 

Komuna e Prishtinës me disa aktivitete simbolike sot shënoi Ditën e Pranverës | 2017-03-21

Me këtë rast në Parkun e Qytetit u bë mbjellja e luleve dhe e fidaneve, si dhe u shfaq një program kulturor nga ansambli "Bajram Curri".
 
 
Duke paraqitur rezultatet 1-15 (of 2361)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS