Lajmet

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka, publikoi kabinetin qeverisës | 2018-01-16

Në një konferencë për medie, kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka, emëroi bartësit e dikastereve të komunës dhe nënkryetarin e tij.


 

Artan Abrashi, Kryesues i Kuvendit të Komunës | 2018-01-15

Në seancën e Kuvendit, sot është zgjedhur kryesuesi i organit më të lartë legjislativ vendimmarrës në komunën e Prizrenit, z. Artan Abrshi, kandidat i LVV –së, propozuar po nga ky subjekt politik.

 

Urime Krishtlindja Ortodokse ! | 2018-01-05

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka, uron të gjithë qytetaret e besimit ortodoks të komunës së Prizrenit, me rastin e festes së krishtlindjes.
Krishtlindja Ortodokse, uroj qe të sjellë shëndet, harmoni dhe besim në vlerat universale të shoqërive të ndryshme botërore.

Me respekt: Kryetari i komunës, z. Myhtaher Haskuka
 

KOMUNA SHPALLË LAUREATËT E VITIT 2017 NË LËMIN E KULTURËS DHE SPORTIT | 2017-12-31

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka , ka përgëzuar laureatët për të arriturat e tyre gjatë vitit 2017-të, duke theksuar se ata me kontributin e tyre po e nderojnë Prizrenin dhe për këtë, ne krenohemi me ju. 
Publikisht premtoj mbështetje edhe gjatë vitit vijues për zhvillimin e mëtejmë të këtyre dy sferave tejet të rëndësishme të jetës publike kulturë e sport.
 

Urime Viti i Ri 2018 | 2017-12-29

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka, uron të gjithë qytetarët e komunës së Prizrenit, me rastin e ndërrimit të moteve duke ju dëshiruar shëndet, mbarësi, mirëqenie dhe arritje të reja për të gjithë.

 

Prizreni komuna më transparente për buxhet | 2017-12-29

Instituti GAP sot ka organizuar konferencë për media ku është publikuar analiza me titull “GAP Indeksi i Transparencës Buxhetore të Komunave 2017”. Kjo analizë prezanton një vlerësim të transparencës buxhetore të komunave në Kosovë duke e analizuar legjislacionin dhe gjendjen reale dhe duke i renditur komunat në bazë të performancës më të mire.
 

BETOHET KRYETARI I KOMUNËS SË PRIZRENIT, Z. MYTAHER HASKUKA | 2017-12-22

Në seancën  solemne-inauguruese për mandatin qeverisës katërvjeçar, para kuvendarëve dhe qytetarëve u betua kryetari, z. Mytaher Haskuka.
Qytetarët e komunës sonë, unë si kryetar i tyre dhe të gjithë punëtorët e administratës, do të angazhohemi fuqishëm në ngritjen e cilësisë së jetesës, të shërbimeve, si dhe do të implementojmë praktika demokratike vendimmarrëse.
 Në këtë seancë u betuan edhe të gjithë kuvendarët tjerë që u mandatuan nga qytetarët në zgjedhjet për pushtetin lokal.
 

Urime Krishtlindja ! | 2017-12-22

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka, uron Kancelarin e Ipeshkvisë së Kosovës, shkëlqesinë e tij Don Shan Zefi dhe të gjithë qytetaret e besimit katolik të komunës së Prizrenit, me rastin e festës së Krishtlindjës.
 

Dekorimi i qytetit të Prizrenit për festat e fundvitit me mesazh gjithëpërfshirës “T'i gëzohemi shumëllojshmërisë, t'i gëzohemi jetës” | 2017-12-22

Ketë vit Komuna e Prizrenit konkretisht Drejtoria e Shërbimeve Publike,  përmes dekorimit të qytetit përcjell tek qytetarët një mesazh të veçantë dhe gjithëpërfshirës. Elementet ndriçuese që dominojnë janë yjet dhe siluetat që vallëzojnë:
 

Kryetari i komunës, z. Mytaher Haskuka, vizitoi punëtoret e administratës | 2017-12-15

Pas marrjes së detyrës së kryetarit të komunës  z. Mytaher Haskuka, sot vizitoi punëtoret e administratës komunale dhe kërkoi që shërbimet komunale për qytetaret të jenë sa më cilësore, efikase dhe transparente.
 

NJ O F T I M | 2017-12-14

Mbledhja inauguruese e kuvendit të komunës do të mbahet më 22 dhjetor 2017 (e premte), në orën 10:00 h.Salla e madhe e kuvendit në Shtëpinë e Bardhë
Ju mirëpresim....

Ftesa dhe Rendi i ditës  kliko në link

 

Kryetari i komunës z. Mytaher Haskuka : Do të jem kryetar i të gjithë qytetarëve | 2017-12-13

Sot në komunën e Prizrenit u bë pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të komunës nga z. Ramadan Muja te z. Mytaher Haskuka.

 

Urime 28 Nëntori - Dita e Flamurit | 2017-11-27

Kryetari i komunës prof.dr. Ramadan Muja, uron të gjithë qytetaret e komunës së Prizrenit, me rastin e festes së Flamurit Kombëtar Shqiptar 28 nëntorin.  Kliko ne link
 

UJË 24/7 PËR BANORËT E LAGJEVE DARDANIA, 11 MARSI DHE 2 KORRIKU | 2017-11-09

Kryetari i komunës z. Ramadan Muja dhe kryeparlamentari i Republikës së Kosovës z. Kadri Veseli, përuruan fillimin e punimeve në rregullimin e ujësjellësit të ri për lagjen “ Dardania”, “ 11 Marsi” dhe “ 2 Korriku".
 
Duke paraqitur rezultatet 1-15 (of 743)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in


 
Harta e Faqes | © Copyright 2011 - Komuna e Prizrenit