Mirësevini në Ranillug

 

Faqja e Ranillugut është faqja, në të cilën 
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat 
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!

 

 
 

Lajme

U prezantuan udhëzimet për aplikantët e granteve MZHR
12 shkurt 2018
Ministria e Zhvillimit Rural ka filluar një skemë të granteve përmes së cilës do të financohet sektori privat në Kosovë. Skema e granteve nëpërmjet zhvillimit, asistencës dhe mbështetjes së ndërmarrësisë, do të kontribuojë në balancimin e zhvillimit socio-ekonomik të rajonit.

më shumë...

NJOFTIM PËR BIZNESE
08 shkurt 2018
Ju njoftojmë se më 9 shkurt 2018, në orën 11:00 në sallën e kuvendit komunal të Ranillugut, do të mbahet një seancë informuese me bizneset e komunës së Ranillugut në lidhje me skemën e grantit "Zhvillimi i balancuar rajonal" i publikuar nga Ministria e Zhvillimit Rajonal.
më shumë...

Kryetari i komunës takim me praktikantë të rinj
06 shkurt 2018
Gjatë muajit dhjetor, komuna e Ranillugut, në bashkëpunim me Qendrën për Paqe dhe Tolerancë (CPT), shpalli konkurs për praktikantë, gjegjësisht, konkursin për zbatimin e projektit "Përmirësimi i përfshirjes së të diplomuarve nga komunitetet pakicë në administratën e nivelit qendror dhe lokal në Kosovë për 2018. "
më shumë...

Përfaqësuesit e AAZH vizituan komunën e Ranillugut
02 shkurt 2018
Dje pasdite, Kryetari i Komunës së Ranillugut u takua me përfaqësues të Agjencisë Austriake për Zhvillim dhe përfaqësues të organizatës CARE.
më shumë...

Takim me Zëvendësministrin e Financave Bojan Stojanovic
01 shkurt 2018
Kryetari i komunës së Ranillugut z. Vladica Aritonoviq priti në orët e paraditës zëvendësministrin e financave Bojan Stojanoviç.
më shumë...

 

Kyçu


Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg
 

Njoftimet

Ankete

RanillugPoll A ju pëlqen ueb faqja e re e komunës
 
64%
 
7%
 
27%
«shkurt»
MaEnPrShDi
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011
     

      logo-(1).png
            RANILUG VIDEO
 


Harta e Faqes
| Ranillug 2010© | Ministria e Adminsitrimit te Pushtetit Lokal. All rights reserved.