Mirësevini në Shterpce


Faqja e Shterpces do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Lajme

AMBASADORI I SHBA-VE NË KOSOVË, KA VIZITUAR KOMUNËN E SHTËRPCËS
21 korrik 2017

Më datën  2017/07/20. Shkëlqesia  e tij z. Greg Delavi ka vizituar  komunën e Shtërpcës dhe me këtë rast u takua me kryetarin e komunës z. Bratislav Nikolic.

më shumë...

AMBASADORI I AUSTRISË NË KOSOVË KA VIZITUAR KOMUNËN E SHTËRPCËS
19 korrik 2017
Të mërkurën, më 19.07.2017  Komunën e Shtërpcës,  ka vizituar Ambasadori i Austrisë, Shkëlqesia e tij Gernot Pfandler , i shoqëruar nga një zyrtar i lartë i Agjencisë Austriake për Zhvillim  z. Guther Zimmera dhe përfaqësuesi i UNDP_së në Kosovë,  dhe më këtë rast është takuar me udhëheqësit e Komunës më shumë...

KOMUNIKATË PËR SHTYPT 10/7/2017
10 korrik 2017

Projekti ““Mbështetje stabilitetit socio-ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor” i financuar nga Qeveria Gjermane, Qeveria e Kosovës përkatësisht Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Komunat partnere dhe i cili zbatohet nga organizata Help – Hilfe zur Selbsthilfe të marten me 04 Korrik 2017, në orën 11:00 ne Komunën e Shtërpcës do të nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në mes të të ndihmuar dhe komunave Shtërpcë.

 

 

më shumë...

DELEGACIONI I SHTETIT AJOVA NË VIZIT NË KOMUNËN E SHTËRPCËS
30 qershor 2017
Sot, Komunën  e Shtërpcë ka vizituar  delegacioni  i shtetit Ajova .  më shumë...

KRYETARI I KOMUNES SE SHTERPCES, BRATISLAV NIKOLIC KA URUAR TE GJIGHE BESIMTAREVE FESTEN E FITER BAJRAMIT
25 qershor 2017

Kryetari i komunes se Shterpces, Bratislav Nikolic ka uruar te gjighe besimtareve te fese islame festen e Fiter Bajramit.

më shumë...

NJOFTIM PËR QYTETARËT – DEBAT PUBLIK / 24.4.2017
24 prill 2017

Të nderuar qytetarë t�� Komunës së Shtërpcës,  ju njoftojmë se të hënën më 8 maj 2017, në sallën e KK  Shtërpcës, duke filluar në orën 10 do të mbahet   debat publik me qytetarët  me temën: Propozim- vendim për  taksa për  leje e ndërtimit.

më shumë...

ËSHTË NËNSHKRUAR MEMORANDUMI PËR MIRËKUPTIM
16 mars 2017
Në hotel Emarald sot në Prishtinë në mes të Agjencisë Austriake për Zhvillim dhe Komunës së  Shtërpcës është  nënshkruar një memorandum për  mirëkuptim për bashkëpunim të mëtejshëm në kuadër të kornizës së  InterDev i cili ka filluar të impletohet  në vitin 2014. 
më shumë...

 

Inspektim

riatdhesimi.jpg

 
«gusht»
MaEnPrShDi
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910