Mirësevini në Shterpce


Faqja e Shterpces do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Lajme

NJOFTIMI PWR QYTETARET - DEBATI PUBLIK
28 gusht 2017

Planifikimi i buxhetit për vitin 2018

më shumë...

AMBASADORI I SHBA-VE NË KOSOVË, KA VIZITUAR KOMUNËN E SHTËRPCËS
21 korrik 2017

Më datën  2017/07/20. Shkëlqesia  e tij z. Greg Delavi ka vizituar  komunën e Shtërpcës dhe me këtë rast u takua me kryetarin e komunës z. Bratislav Nikolic.

më shumë...

AMBASADORI I AUSTRISË NË KOSOVË KA VIZITUAR KOMUNËN E SHTËRPCËS
19 korrik 2017
Të mërkurën, më 19.07.2017  Komunën e Shtërpcës,  ka vizituar Ambasadori i Austrisë, Shkëlqesia e tij Gernot Pfandler , i shoqëruar nga një zyrtar i lartë i Agjencisë Austriake për Zhvillim  z. Guther Zimmera dhe përfaqësuesi i UNDP_së në Kosovë,  dhe më këtë rast është takuar me udhëheqësit e Komunës më shumë...

KOMUNIKATË PËR SHTYPT 10/7/2017
10 korrik 2017

Projekti ““Mbështetje stabilitetit socio-ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor” i financuar nga Qeveria Gjermane, Qeveria e Kosovës përkatësisht Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Komunat partnere dhe i cili zbatohet nga organizata Help – Hilfe zur Selbsthilfe të marten me 04 Korrik 2017, në orën 11:00 ne Komunën e Shtërpcës do të nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në mes të të ndihmuar dhe komunave Shtërpcë.

 

 

më shumë...

DELEGACIONI I SHTETIT AJOVA NË VIZIT NË KOMUNËN E SHTËRPCËS
30 qershor 2017
Sot, Komunën  e Shtërpcë ka vizituar  delegacioni  i shtetit Ajova .  më shumë...

KRYETARI I KOMUNES SE SHTERPCES, BRATISLAV NIKOLIC KA URUAR TE GJIGHE BESIMTAREVE FESTEN E FITER BAJRAMIT
25 qershor 2017

Kryetari i komunes se Shterpces, Bratislav Nikolic ka uruar te gjighe besimtareve te fese islame festen e Fiter Bajramit.

më shumë...

NJOFTIM PËR QYTETARËT – DEBAT PUBLIK / 24.4.2017
24 prill 2017

Të nderuar qytetarë të Komunës së Shtërpcës,  ju njoftojmë se të hënën më 8 maj 2017, në sallën e KK  Shtërpcës, duke filluar në orën 10 do të mbahet   debat publik me qytetarët  me temën: Propozim- vendim për  taksa për  leje e ndërtimit.

më shumë...

 

Inspektim

riatdhesimi.jpg

 
«shtator»
MaEnPrShDi
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678