Republika e Kosoves

Gjakovë

Nderohen me homazhe viktimat e Masakrës së Mejes

2022/04/27 - 11:39

Masakra e Mejes është masakra më e përgjakshme ku u vranë e masakruan 376 civil, disa prej të cilëve edhe sot, pas 23 vitesh, nuk u janë gjetur trupat.
Në nderim të flijimit të të rënëve , Kryetari Ardian Gjini, bashkë me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ish-deputeten Teuta Haxhiu, bënë homazhe në varrezat e Mejes, dhe ngushëlluan familjarët të cilëve koha nuk ua ka zbehur dhembjen e as kujtimin për më të dashurit e tyre.
Kryetari Gjini mes tjerash tha se Masakra e Mejes është plaga më e madhe që na ka lënë lufta e fundit.