Gjilani transmeton live seancat e Kuvendit 

                   
                     Më shumë...

 

 
                Botimet e ZIP

 


 Më Shumë...
__________________________

Gjilani Rinor
Më Shumë...


OSCE - "Të drejtat gjuhësore të Kosovës"
Takim me qytetarë - më 26 dhjetor

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, mban Takimin e dytë me publikun, më 26.12.2017, për të prezantuar sukseset dhe sfidat e këtij viti. Takimi mbahet në sallën e Teatrit të qytetit, nga ora 12:00.

Lajme

Në Bresalc të Gjilanit përurohet ferma e dhive me kapacitet prej 160 krerësh
15 dhjetor 2017
Në Bresalc të Gjilanit është përuruar sot ferma e dhive, e cila ka kapacitet prej 160 krerësh.
Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, pas prerjes së shiritit, ka përgëzuar pronarin Avni Syla për këtë sukses, ndërsa tha se kjo fermë është shembulli më i mirë i punës. 
 
më shumë...

Haziri: Jam i lumtur që ka kaluar në Qeveri kërkesa e Komunës për ndërtimin e Kapusit Universitar
15 dhjetor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë sot konfirmimin zyrtar të qeverisë së Republikës së Kosovës, e cila tashmë ka kaluar kërkesën e Komunës për investimin e kampusit Universitar me kushte dhe standarde moderne.
më shumë...

Lutfi Haziri ndan mirënjohje për artisten gjilanase në Kanada, Tringa Rexhepi
14 dhjetor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ndarë sot mirënjohje për Tringa Rexhepin, gjilanasen e cila jeton në Canada, për sukseset e arritura në fushën e artit si fituese e shumë çmimeve të rëndësishme, e në mesin e të cilave edhe “Human Rights Awards”.
më shumë...

Mbledhja themeluese e Kuvendit Komunal mbahet më 22 dhjetor
12 dhjetor 2017
Kuvendi Komunal i Gjilanit, mban mbledhjen e parë, themeluese, më 22.12.2017, ku do të bëhet betimi i anëtarëve të rinj. Betimin para përbërjes së re të Kuvendit Komunal do ta jap edhe kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, i cili është zgjedhur për një mandat të dytë katërvjeçar. Seanca është ftuar nga kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ndërsa do të udhëhiqet nga anëtari më i vjetër i Kuvendit. Seanca mbahet në sallën e Kuvendit Komunal, nga ora 10:00.
më shumë...

Lutfi Haziri: “Flaka e Janarit 2018” i kushtohet heroit të shqiptarëve, Skënderbeut
12 dhjetor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka mbledhur sot në takim Bordin e manifestimit shumëkulturor kombëtar “Flaka e Janarit 2018”, me qëllim të koordinimit të punëve në të gjitha fushat.Në këtë takim janë formuar grupet punuese për katër shtyllat e manifestimit, që tradicionalisht kanë qenë: arti letrar, arti pamor, arti dramatik dhe arti muzikor.
më shumë...

Joe Biden së shpejti viziton Gjilanin
12 dhjetor 2017
Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-së, Joe Biden, së shpejti do ta vizitojë Gjilanin. Këtë zotim z. Biden ia ka konfirmuar koordinatorit për politika dhe marrëdhënie rajonale, Faton Bislimi, i cili mori pjesë në ceremoninë e promovimit-inaugurimit të librit të tij, “Promise Me, Dad” në New York.
më shumë...

Pas reshjeve të borës, të gjitha rrugët në Gjilan janë të hapura dhe të kalueshme
10 dhjetor 2017
Pas reshjeve të borës, operatori i kontraktuar nga Komuna e Gjilanit, është duke punuar në terren dhe të gjitha rrugët janë të kalueshme deri në këtë moment. Komuna njofton opinionin se deri tani nuk është paraqitur asnjë problem, përfshirë hyrje-daljet, të gjitha rrugët brenda qytetit dhe fshatrave, e as në ato ndërkomunale. Qytetarët që eventualisht mund të hasin në ndonjë problem, luten që të kontaktojnë numrin kujdestar të Komunës cili është i hapur 24 orë: +37744291537.
më shumë...

Takim publik i kryetarit të Komunës me qytetarë - më 26 dhjetor
09 dhjetor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, mban Takim me publikun, ku do të prezantohen sukseset dhe sfidat e periudhës së dytë të vitit 2017. Kryetari Haziri dhe ekipi i tij qeverisës do të jenë përballë qytetarëve, edhe për t`iu dhënë mundësinë atyre që të parashtrojnë pyetje si dhe të paraqesin kërkesat dhe vërejtjet që mund t`i kenë dhe aty për aty të marrin përgjigje. Takimi mbahet me datë 26 dhjetor, ora 12:00, në Teatrin e qytetit.
më shumë...

Këshilltarët e zgjedhur të Kuvendit Komunal për mandatin 2017-2021 

LDK: Faton Bislimi, Bardhyl Syla, Antigona Kqiku, Avdyl Aliu, Fejzulla Berisha, Fitim Guda, Gentrit Murseli, Ramiz Ramadani, Teuta Suliqi, Shpresa Kurteshi, Rina Ahmeti-Kasumi.  LVV: Nehat Osmani, Xhelal Hajrullahu, Nevzad Isufi, Arianit Sadiku, Festa Shabani, Arbëreshë Kryeziu-Hyseni, Arijeta Rexhepi. PDK: Ilir Tahiri, Riza Abdyli, Bujar Nevzati, Hevzi Xhelili, Erlehta Osmani, Imran Thaqi. AAK: Ibish Ibishi, Nazim Gagica, Mimoza Kadriu-Qerimi, Arta Nuhiu. AKR: Vjollca Matoshi, Shemsedin Ramushi. Nisma: Anila Kastrati, Enver Hajrullahu. Vatra: Kushtrim Kadriu. KDTP: Kadir Huseyin. Lista Serbe: Milivoje Stojanoviq.
 
Kalendari-2017-(2).png

webgis.png 

Komuna Online

Lajme Flash


 

Hyrja


Gjilani po hyn në një epokë të re

Qyteti i Gjilanit, i anashkaluar për shumë vite në projektet e mëdha, tani hapur një epokë të re për sa i përket infrastrukturës dhe zhvillimit. Sivjet pritet të fillojë autostrada Prishtinë-Gjilan-Konçul, e cila e lidh kryqendrën e Anamoravës me koridoret e kombit dhe koridoret tjera të mëdha ndërkombëtare. Në Gjilan ka filluar edhe ndërtimi i rrugëve hyrëse-dalëse me katër krosi. Investime të mëdha priten në sektorin e ujërave të zeza. Investimet e përgjithshme do të arrijnë në miliona euro. Gjilani nuk është më një qytet anësor në Kosovë, por një kryqendër e rëndësishme e një mikro-regjioni ballkanik. Qeverisja e Lutfi Hazirit ka hapur një epokë të re për Gjilanin.
______________________

Më shumë...
______________________

 Harta e Faqes | Copyright