Republika e Kosoves

Graçanicë

Filluan punimet për ndërtimin e shkollës në Sushicë

2011/10/13 - 12:00

Komuna e Graçanicës vazhdon me implementimin e projekteve prioritare. Njëri prej tyre është ndërtimi i shkollës fillore në Sushicë.Nga Departamenti i Planifikimit, Kadastrit dhe Mbrojtjes së Mjedisit theksojnë se kanë filluar punimet për ndërtimin e këtij objekti.

Në oborrin e shkollës së vjetër, e cila është rrënuar dhe në të cilën nuk ka kushte adekuate për punë me fëmijët, është vendosur gurthemeli për ndërtimin e shkollës së re, në një sipërfaqe prej 312 metra katrore.

 

800×600

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;}

Filluan punimet për ndërtimin e shkollës fillore në Sushicë. Shkolla u dedikohet fëmijëve me kombësi shqiptare.