Republika e Kosoves

Graçanicë

Rregullimi i parterit rreth shtëpizës së gjyetisë në Llapllasellë

2011/10/13 - 12:00

Nga Departamenti i Urbanizmit, Planifikimit, Kadastrit dhe Mbrojtjes së Mjedisit në Komunën e Graçanicës theksojnë se në kuadër të këtij projekti parashihet edhe ndërtimi i kopshtit zoologjik, vendosja e disa vilave të verës, ndërtimi i liqenit, rrethoja e tërë e kompleksit, por edhe rregullimi i shtigjeve për këmbësorë dhe shumë vende për parkim.

Punimet në rregullimin e parterit  rreth shtëpizës së gjuetisë në fshatin Llapllasellë filluan në mes të muajit tetor.

800×600

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;}

Filluan punimet në rregullimin e parterit rreth shtëpizës së gjuetarëve në Llapllasellë