Republika e Kosoves

Istog

Është përsëritur Dëgjimi Publik për dy projekt Rregullore Komunale

2010/10/11 - 12:00

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Është mbajtur Dëgjimi i dytë (i përsëritur) Publik me qytetarët e komunës për të bashkëbiseduar me ta rreth dy Projekt rregulloreve:

Projekt Rregullorja për taksa, ngarkesa dhe Gjoba
Projekt Rregullorja për Varreza

Meqenëse herën e parë pati shumë pak qytetarë, u vendos që dëgjimi të përsëritet dhe atë për ditën e sotme. Sot, është mbajtur ky tubim, edhe pse numri i qytetarëve sërish nuk ishte shumë i kënaqshëm, mirëpo kësaj radhe pati dukshëm më shumë qytetarë por edhe imamë xhamish të cilët dhanë rekomandime si dhe kërkuan sqarime për çështje të caktuara që lidhen me këto dy rregullore.

Komiteti për politikë si dhe Kuvendi Komunal do ti marrë parasysh vërejtjet (e arsyeshme) e dhëna do të inkorporohen në këto rregullore para se këto rregullore të miratohen nga ana e Kuvendit.