Republika e Kosoves

Istog

Prania e vogël e qytetarëve imponon përsëritjen e dëgjimit publik

2010/10/05 - 12:00

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditë më parë për organizimin e dëgjimit publik rreth dy projekt rregulloreve, Projekt Rregullorja për Taksa, Ngarkesa dhe Gjoba, si dhe Projekt Rregullorja për Varreza, në sallën e kuvendit komunal erdhën vetëm pak veta për të kontribuar me diskutimet e tyre në mënyrë që këto rregullore të jenë të qëndrueshme dhe të arsyeshme.
Duke pasur parasysh se bëhet fjalë rreth dy rregulloreve mjaft të rëndësishme për banorët e Komunës së Istogut si dhe me qëllim të angazhimit të qytetarëve që edhe ata të jenë pjesë e vendim-marrjes, nga të pranishmit u miratua propozimi që të përsëritet ky dëgjim publik dhe ai të mbahet më 11.10.2010, e Hënë, ora 11:00 në sallën e Kuvendit Komunal