Republika e Kosoves

Kamenicë

Në 35 vjetorin e rënies së heroit Metush Krasniqi do të bëhen homazhe dhe do të mbahet Tryezë Përkujtimi

2021/10/09 - 11:24

Me datë 15 tetor 2021 nga ora 10:00 do të bëhen nderime te varri i pishtarit dhe heroit të qëndresë shqiptare, Metush Krasniqi, në Dajkoc, Dardanë.

Ndërsa nga ora 13:00 në Institutin Albanologjik, mbahet Tryezë përkujtimi dhe nderimi.