Republika e Kosoves

Malishevë

Komitetet dhe Komisionet

Komiteti për Politikë dhe Financa

  1. Rrahim Morina (LDK)-kryesues
  2. Hashim Vrenezi (PDK)- anëtar
  3. Raimonda Krasniqi (PDK)-anëtare
  4. Valon Krasniqi (LDK)-anëtar
  5. Alban Krasniqi (LVV)-anëtar
  6. Halil Morina (NISMA)
  7. Filloreta Bytyqi (NISMA)

 

Komiteti për Komunitete

  1. Hidajete Mazreku (LVV)-kryesuese
  2. Fjorlabë Kryeziu-Buzhala(PDK)
  3. Dianë Hoti (LDK)
  4. Demir Bajra (NISMA)
  5. Genc Shurdhaj (NISMA)
  6. Naser Malisheva – komuniteti RAE
  7. Artur Osmanaj – komuniteti RAE

 

Komiteti për Planifikim urban, kadastër, mbrojtje të mjedisit, turizëm dhe monitorim të projekteve

  1. Fjolla Krasniqi (LVV)-kryesuese
  2. Florentinë Zulfaj (PDK)
  3. Fatmir Ademaj (LDK)
  4. NISMA
  5. NISMA

Komiteti për Diasporë

  1. Leonita Kastrati (LDK)- kryesuese
  2. Fatjona Maloku (PDK)
  3. Hidajete Krasniqi (LVV)
  4. NISMA
  5. NISMA

Komiteti për Bujqësi dhe Zhvillim Rural

  1. Kushtrim Zogaj (PDK)-kryesues
  2. Ismail Zogaj (LDK)
  3. Adnan Zulfaj (LVV)
  4. NMISMA
  5. NISMA

Komiteti për Arsim, Kulturë, Rini dhe Sport

  1. Rasim Morina (PDK) – kryesues
  2. Arlind Morina (LDK)
  3. Behije Sertolli (LVV)
  4. NISMA
  5. NISMA

Komiteti për Shëndetësi, Mirëqenie Sociale dhe Persona me aftësi të kufizuara

  1. Alban Mazreku (PDK)-Kryesues
  2. Bedri Kryeziu (LDK)
  3. Faton Lushtaku (LVV)
  4. NISMA
  5. NISMA

Komiteti për Familje të Dëshmorëve, Invalid, Veteran të luftës ës UÇK-së, si dhe Martirë të luftës

  1. Vlorë Manaj-Krasniqi (LDK)-kryesuese
  2. Halil Brahaj (PDK)
  3. Ilaz Krasniqi (LVV)
  4. NISMA
  5. NISMA

Komiteti për barazi Gjinore

  1. Sadije Krasniqi (NISMA)-kryesuese
  2. Astrit Sertolli (NISMA)
  3. Antigona Gashi-Zogaj (PDK)
  4. Marigonë Morina (LDK)
  5. Agnesë Kastrati (LVV)
  6. Zade Zogaj (shoqëria civile)
  7. Isuf Morina (Kryqi i Kuq)

 

Komisioni vlerësues për dhënien në shfrytëzim dhe këmbimin e pronës së paluajtshme publike

  1. Bashkim Krasniqi (zyra e kryetarit të komunës)-kryesues
  2. Nebih Bibaj (PDK)
  3. Labinot Gashi (LDK)
  4. Driton Morina (LVV)
  5. Muharrem Morina (zyra e kryetarit të komunës)
  6. Hatixhe Bashota (zyra e kryetarit të komunës)
  7. Feride Hoxha (shoqëria civile)

 

Komisioni për ankesa, për përcaktimin e procedurave të dhënies në shfrytëzim dhe këmbim të pronës së paluajtshme të komunës

  1. Bardhyl Buçaj (zyra e kryetarit)-kryesues
  2. Astrit Sertolli (NISMA)
  3. Doruntina Thaçi (PDK)
  4. Shqipron Shala (LDK)
  5. Demush Krasniqi (zyra e kryetarit)