Republika e Kosoves

Mamushë

Mamuşa halkına yakışır sağlık hizmeti verilecektir

2021/03/25 - 4:04

Bugün, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı tarafından “Aile Sağlık Merkezi’ndeki Laboratuvar Biriminin Yenilenmesi” projesinin tamamlanmasıyla birlikte açılış töreni gerçekleşmiştir.
Açılış törenine, Belediye Başkanımız sn. Abdülhadi Krasniç, T.C. Priştine Büyükelçisi sn. Çağrı Sakar, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı sn. Savaş Yanar, KDTP Genel Başkanı ve K.C. Bölgesel Kalkınma Bakanı sn. Fikrim Damka, Milletvekilleri sn. Fidan Brina Jilta ve Enis Kervan, TİKA Priştine Koordinatörü sn. Cihan Dinçer, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın ve diğer davetliler katılım sağladı.
Aile Sağlık Merkezi’ndeki laboratuvar biriminin yenilenmesi projesi kapsamında, yeni teknolojiye sahip birçok araç-gereçlerin tedariki Temsil Heyet Başkanlığımız tarafından sağlanmıştır. Yaklaşık 33,000.00€ tutarında olan proje ile birlikte Mamuşa halkına yakışır sağlık hizmeti verilecektir.
Başta sağlık ve eğitim olmak üzere her konuda taleplerimizi ikiletmeyip, destek sunan Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı’na ve tüm Türk kurum ve kuruluşlarına teşekkürlerimizi arz ederiz.