Republika e Kosovës
Republika e Kosoves

Mamushë

Mamuşalı Tarımcılarımıza 445,000 euro destek

2021/11/01 - 12:37

Değerli Mamuşalı Tarımcı kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız,
Ocak 2021 bu sene yaşanan aşırı yağmurdan dolayı olan selden zarar gören tarımcılarımızın zararların karşılanması için yoğun çabalarımız oldu. Kurduğumuz komisyon değerlendirmesinde Kosova Tarım Bakanlığından 445,000 euro tutarında zararların karşılanması için talepte bulunduk.
Bunun sonucunda Tarım Bakanlığı Ocak 2021’de belediyemize zararların karşılanması için talepte bulunan her tarımcıdan zararlarını gösterecek belgeleri (fotoğraf) ve zarar gördüğüne dair beyanameyi imzalanmasını talep etmektedir.
Ocak 2021’de zararların karşılanması için belediyemize başvuran ve belediyemizin zarar tepit komisyonu tarafından zararı olduğuna dair onaylanan tüm tarımcılatımızın bugünden itibaren belediyemizin Tarım ofisine gerekli belgeler ile başvurmasını bekliyoruz.
Not: Başvurular 01.11. İle 03.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır.
Tarımcılarımız başvurularını yapmaya gelirken lütfen zararlarını göstericek fotorafların çıktısını alarak gelmelerini rica ediyoruz.
İlk günden bu yana her zaman tarımcımızın yanında olduk, hakkını son anna kadar savunduk. Biz verdiğimiz bütün sözlerimizin arkasında durduk. Bu işler yalanla dolanla olmaz çalışmakla olur
ve samimi çalışma ekibiyle olur.