Republika e Kosoves

Mamushë

Türk Temsil Heyet Başkanlığı, tarım yollarının rehabilitasyonunu gerçekleştirmeye başladı

2020/09/15 - 10:48

 
Bugün, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı tarafındandüzenlenmesi çalışmalarına başlanmıştır.
Tarımcılarımızın, tarım arazilerine daha kolay ulaşım sağlamaları için Türk Temsil Heyet Başkanlığı, tarım yollarının rehabilitasyonunu gerçekleştirmeye başlamıştır.
Bunun yanında bugüne kadar, sağlık alanında sayısız destek yine Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir. Lise binasının temelleri yine Kosova’da görev yapan Mehmetçiklerimiz tarafından atılmıştır. Eğitim ve sağlık alanındaki destekler dışında Kosova topraklarına ilk ayak basıldıktan günümüze kadar Mamuşa’da birçok tarım yollarının düzenlenmesi ve rehabilitasyonu Mehmetçik tarafından gerçekleştirilmiştir. Bunların yanında, otobana giden yolda da Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı sayısı destekler sunmuştur.
1999 savaşından bu yana ister sağlık, ister eğitim ister de altyapı yatırımlarında olsun, birçok alanda her zaman destek sunan ve zorlu zamanlarda Mamuşa halkının yanında hep Mehmetçik olmuştur.
Her zaman ve her yerde olduğu gibi tarımcılarımızın da yanında olan Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti kurum ve kuruluşlarına ve Mehmetçiğimize ayrıca teşekkür ederiz.