Kryetari Bahtiri priti investitorin gjerman Jens Reichenbach | 2017-03-22

 DSC_0069-(1).JPGKryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur Jens Reichenbach,  kryeshef   ekzekutiv të Kompanisë gjermane “IQ-to-Link GmbH”, që shoqërohej nga Rreze Duli, drejtuese e Agjensionit për Zhvillimin Rajonal Veri (AZHVR). Temë e bisedës ishte realizimi një projekti që do të mundësoj punësimin në faza të rreth 300 punëtorëve
 
 

Filluan përgatitjet për Ditën e të Pagjeturve | 2017-03-21

 DSC_0070.JPGNënkryetari  i Komunës, Faruk Mujka, ka pritur në një takim përfaqësuesin e organizatës së të pagjeturve “Zëri i prindërve”, Bajram Çerkini, me të cilin diskutuan për aktivitetet që do të organizohen me rastin Ditës së të pagjeturve-15 Prilli, në Komunën e Mitrovicës

 
 

Komuna ndanë mirënjohje për Organizatën “Islamic Relief Kosova” | 2017-03-21

 17430667_1697137060579095_348343809_o.jpg Drejtoria për Integrime Evropiane dhe Mirëqenie Sociale, i ka nda një mirënjohje Organizatës “Islamic Relief Kosova”, për kontributin e dhënë në mbështetjen e familjeve me kushte të rënda sociale të komunës së Mitrovicës
 
 

Institucionet komunale vazhdojnë të përkujdesen për shëndetin oral të fëmijëve | 2017-03-21

 DSC_0056.JPG Është në vazhdim e sipër faza e dytë e projektit shëndetësor për kontrollimin sistematik të  shëndetit oral të  nxënësve në shkollat e Komunës së Mitrovicës. Ekipi i Stomatologjisë të QKMF-së, aktualisht është duke i kontrolluar nxënësit e Shkollës së  Mesme të Ulët “Eqrem Çabej”.

 

Komuna është e interesuar të mbështet HANDIKOS-in | 2017-03-20

 unnamed-(1).jpgNënkryetari komunës, Faruk Mujka, ka biseduar me përfaqësuesit e HANDIKOS-it në Mitrovicë, Skender Demi dhe Afrim Peci, për gjendjen në këtë organizatë joqeveritare dhe mundësitë e mbështetjes nga  komuna për projektet që i realizon ajo 
 

AKR e LV shqyrtojnë mundësinë e lidhje së koalicionit parazgjedhor në zgjedhjet e ardhshme lokale | 2017-03-19

 unnamed-(1).jpg Kryetari i komunës, Agim Bahtiri ka pritur deputetin e Kuvendit të Kosovës, ish liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me të cilin ka biseduar për situatën e përgjithshme në Mitrovicë dhe për funksionimin e koalicionit AKR-LV që është lidhur para rreth tre muajsh për qeverisjen e komunës së Mitrovicës. Në takim ishte i pranishëm edhe nënkryetari i Komunës, Faruk Mujka, që njëherësh është edhe kryetar i Degës së LV në Mitrovicë
 
 

Qytetarët e Mitrovicës janë vetëdijesuar dukshëm për raportimin e rasteve të dhunës në familje | 2017-03-19

 unnamed-(1).jpg Organizuar nga zyrtarja  për barazi gjinore në komunën e Mitrovicës, Besa Veseli, është mbajtur në ambientet e ndërtesës së  komunës një tryezë e rrumbullakët me temën “Rezoluta 1325 -Gruaja, Paqja dhe Siguria e Këshillit të Sigurisë të OKB dhe Implementimi në Nivelin Qeveritar dhe Lokal”.
 

Në Shipol u hapa një klasë parashkollore për fëmijë | 2017-03-17

 FOTO1-(1).jpg  
 
Janë 77 fëmijë të lokalitetit të Shipolit që do të kenë kushte shumë të mira për ndjekjen e mësimeve përgatitore (parashkollore), pasi që në Shkollën e atyshme të Mesme të Ulët “Fazli Grejqevci është përuruar këndi për klasën përgatitore, falë një donacioni të ndarë nga OSBE-ja. Morën pjesë  nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, me drejtorët komunal Musa Dragaj e Skender Avdiu, përfaqësues të OSBE-së, të Policisë së Kosovës, të Bashkësisë Islame, të Bashkësisë Lokale  dhe mysafirë tjerë të shumtë
 
 

Kryetari Bahtiri bisedoi me një grup prej rreth 100 studentësh të Fakultetit të Arkitekturës | 2017-03-17

 unnamed-(3).jpg Rreth 100 studentë të Fakultetit të Arkitekturës kanë qëndruar në Mitrovicë, me ç’rast kanë vizituar Qendrën Sportive Multifunksionale “Omnisport”, afër ndërtesës së Komunës dhe fabrikën e kërpudhave në Gushavc të Mitrovicës
 

Në Mitrovicë vazhdon të mbretëroj situatë e qetë dhe stabile | 2017-03-17

 
unnamed-(2).jpgKëshilli Komunal  për  Siguri në Bashkësi (KKSB) ka mbajtur të premten  takimin e radhës, të cilin e ka udhëhequr drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Mitrovicës, Musa Dragaj. Të pranishëm në këtë takim ishin  përfaqësues nga Policia e Kosovës, përfaqësues nga Bashkësia Islame,  përfaqësues të komuniteteve, të bashkësive lokale  dhe ata të  shoqërisë civile
 

U mbajt mbledhja e 37-të rregullt e KPF | 2017-03-16

 unnamed-(1).jpg Nën drejtimin e kryesuesit të Kuvendit të Komunës, Bislim Imeri, është mbajtur mbledhja e 37-të e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa (KPF), në të cilën përveç anëtarëve, ishin të pranishëm edhe nënkryetari i komunës, Faruk Mujka dhe drejtorët e drejtorive komunale
 

 

Mitrovica lider në vend sa i përket integrimit të TIK-ut | 2017-03-16

DSC_0445.JPGNë kuadër të Projektit të BE-së “Teknologjia e Informacionit dhe komunikimit dhe mësimi elektronik në Arsim (TIK)-Faza II, në Mitrovicë është mbajtur Konferenca rajonale në këtë temë, në të cilën është diskutuar edhe për përvojat e Kosovës
 

Është aktivizuar platforma elektronike përmes së cilës qytetarët mund të ndikojnë në përmirësimin e shërbimeve publike | 2017-03-16

DSC_0348-(2).JPG Pas nënshkrimit ditë më parë të memorandumit nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri dhe Driton Selmanaj, përfaqësues i Demokraci Plus (D+), është aktivizuar platforma elektronike për përmirësimin e shërbimeve publike, që ka për qëllim ofrimin e mundësisë për qytetarët e komunës për përmirësimin e shërbimeve publike nën përgjegjësinë komunale
 
 

Një kompani gjermane ofron projektin për hapjen e 200 vendeve të punës në Mitrovicë | 2017-03-14

DSC_0296-(5).JPGDrejtuar nga Fadil  Nura, kryesues i Bordit të Agjencionit për Zhvillim Rajonal të Veriut (AZHRV), dhe në prani të kryetarit të komunës s Mitrovicës, Agim Bahtiri, Mrike Macula, Kryeshefe Ekzekutive e ARDA në Kosovë dhe Rreze Duli, drejtoreshë e AZHRV, është  mbajtur takimi i Bordit të AZHRV-së, në të cilin është shqyrtuar Raporti i punës për periodën Korrik 2016-Mars 2017, si dhe është diskutuar për disa çështje tjera të rëndësishme nga fushëveprimi i agjencionit
 

Në Mitrovicë do të mbahet manifestimi sportiv “Vrapo me FSK- Mitrovica 2017” | 2017-03-13

 17218482_10208331295586628_5621726521157915744_o.jpg Pjesëtarët e FSK-së, major Fetah Zejnullahu, togere Fitore Fazliu, toger Drilon Llalloshi dhe  nëntoger Kreshnik Haxhiu, janë pritur nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri, për të biseduar  për organizmin e manifestimit sportiv “Vrapo me FSK”. Në takim ishin të pranishëm edhe nënkryetari Faruk Mujka, drejtori i Infrastrukturës Besnik Beka dhe  drejtori i DKRS,  Fidan Ademi, si dhe komandanti i Stacionit Policor Ahmet Gjosha, me bashkëpunëtorin e tij
 
 
Duke paraqitur rezultatet 1-15 (of 3663)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in