Republika e Kosoves

Skënderaj

Jashari pret për homazhe Presidenten Osmani në Kompleksin Memorial

2021/04/06 - 2:11

Sot kryetari i Komunes së Skenderajt priti në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz , Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, të cilën e shoqëroi gjatë homazheve që ajo bëri tek varrezat e dëshmorëve të familjes Jashari.

Ai si i pari i Komunës së Skenderajt dhe njëkohësisht anëtar i familjes Jashari , uroi presidenten Osmani për detyrën e re , duke i dëshiruar punë të mbarë e përfaqësim dinjitoz të shtetit.

Pas përfundimit të homazheve , Kryetari Jashari para medieve u shprehe duke thënë së :
” shteti ynë ka nevoj për unitet që së bashku me kontributin e secilit prej nesh të arrijmë progresin e përgjithshëm shtetëror ” .