Republika e Kosovës
Republika e Kosoves

Suharekë

Komuna Suharekë

Kryetari Muharremaj, ka bërë homazhe te varri i Hajriz Kabashit

2021/11/10 - 1:03

Në përvjetorin e vdekjës të  veteranit të luftës së UÇK-së, Hajriz Kabashi, kryetari i Komunës Bali Muharremaj  me bashkëpunëtorë, sot  ka bërë homazhe dhe ka vendosur buqetë lulesh te varri i tij. Ai me këtë rast ka shtuar se:

 

“Atdheu nderohet në kohët më të vështira.

Sakrifica e bashkëluftëtarit Hajriz Kabashi, tregon shembullin se si nderohet vendi.

Lavdi e përjetshme! “