Mirësevini në Ranillug

 

Faqja e Ranillugut është faqja, në të cilën 
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat 
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!

 

Lajme

Njoftim
20 prill 2015
Njoftohen të gjithë qytetarët e interesuar të komunës së Ranillugut që mund të paraqesin kërkesë për blerjen e pishës së thatë.
më shumë...

Njoftim
20 prill 2015
Informohen qytetarët e komunës së Ranillugut se është zgjatur afati për aplikim për subvencione dhe pagesa direkte nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural për: gruri, misri, luledielli, perimet në fushë të hapur dhe pemishte ekzistues.
më shumë...

Urimi për Pashkët nga kryetari i komunës së Ranillugut
16 prill 2015
Kryetari i komunës së Ranillugut - Gradimir Mikic, përgëzoi klerikët, besimtarët dhe i të gjithë njerëzit për festën e madhe e krishterë të Pashkëve. "Të gjithë bashkëqytetarët tanë që festojnë festën e Ngjalljes së Krishtit, urimet përzemërt, të cilët dëshirojnë të kalojnë ditët e ardhshme shpirtërore dhe paqen shpirtërore dhe gëzim gjithë mbarëshëm,  me mirëkuptim dhe tolerancë në familje, në mesin e besimtarëve, miqtë, duke respektuar traditën dhe vlerën e vërtetë" tha zoti Mikiq.
më shumë...

Takimi me përfaqësuesit e ECMI-së
16 prill 2015
Kryetari i komunës së Ranillug z. Gradimir Mikic sot në kabinetin e tij priti përfaqësuesit e Qendrës Evropiane për Çështje të Minoriteteve (ECMI).
më shumë...

Konkurs për Asistent (4 pozita) në Qendrën për Përkrahje të Biznesit
02 prill 2015
Projekti  KIST “Zhvillimi i qëndrueshëm ekonomik si formë e pajtimit të komuniteve në rajonin e Kosovës Lindore”, të cilin e implementon OJQ “Partners Kosova - Center for Conflict Management”(tutje si PK), në bashkëpunim me OJQ “Centar za Orientaciju Društva” synon të rrisë pajtimin në mes të grupeve të ndryshme etnike dhe grupeve të margjinalizuara, përmes zhvillimit ekonomik rajonal në rajonin e Kosovës Lindore. Ky synim i projektit do të realizohet me krijimin e infrastrukturës së qëndrueshëm për mbështetjen e bizneseve,  kështu duke e mundësuar krijimin e bashkëpunimit në mes të kompanive dhe brendeve rajonale nga rajoni i Kosovës Lindore.
më shumë...

 

Kyçu


Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg

Njoftimet

Ankete

RanillugPoll A ju pëlqen ueb faqja e re e komunës
 
55%
 
7%
 
36%
«prill»
MaEnPrShDi
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

 


Harta e Faqes
| Ranillug 2010© | Ministria e Adminsitrimit te Pushtetit Lokal. All rights reserved.