Mirësevini në Ranillug

 

Faqja e Ranillugut është faqja, në të cilën 
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat 
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!

 

 
 

Lajme

Njoftim – seanca e nëntë e rregullt e Kuvendit të komunës së Ranillugut
23 dhjetor 2016
Informojmë qytetarët e komunës së Ranillugut se seanca e nëntë e rregullt e  Kuvendit të Komunës së  Ranillug do të mbahet më 29.12.2016 (e enjte) në lokalet komunës së Ranillugut në Domorovc duke filluar në ora 12:00.
më shumë...

Njoftim- seanca e dhjetë e rregullt e Komitetit për politikë dhe financa
23 dhjetor 2016
Në bazë të nenit 27 të Statutit të Komunës së Ranillugut thërrasë seancën e  dhjetë të rregullt të Komitetit për Politikë dhe Financa.
Seanca do të mbahet më 28.12.2016, (e merkurë) në lokalet e Komunës së Ranillugut në Domorovc duke filluar në ora 13:00.
më shumë...

Njoftim- seanca e njëmbëdhjetë e rregullt e Komitetit për Komunitete
23 dhjetor 2016
Në bazë të nenit 28 të Statutit të komunës së Ranillugut, seanca e njëmbëdhjetë e rregullt e Komitetit për Komunitetin do të mbahet më 28.12.2016. (E mërkurë), në lokalet e komunës së Ranillugut në Domorovc, duke filluar në ora 11:00.
më shumë...

Ka përfunduar projekti rregullimi I oborrit të kishës dhe vorrezave në Ropotovë të Madhe
23 dhjetor 2016
Një tjetër projekt nga një seri të projekteve të planifikuara për këtë vit, të cilat financohen nga buxheti I komunës, gjegjësisht nga investimet kapitale ka përfunduar. Bëhet fjalë për projektin e rregullimit të oborrit të kishës dhe varrezave në fshatin  Ropotovë e Madhe.
më shumë...

Rasteve socijale u janë ndarë dru për ngrohje
23 dhjetor 2016
Komuna e Ranillugut nëpërmjet Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Drejtorisë së Arsimit, Kulturës, Sport dhe ndihmave sociale, ka ndarë  dru për ngrohje për familjet që janë në gjendje të vështirë sociale.
më shumë...

 

Kyçu


Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg
 

Njoftimet

Ankete

RanillugPoll A ju pëlqen ueb faqja e re e komunës
 
64%
 
7%
 
27%
«janar»
MaEnPrShDi
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
     

      logo-(1).png
            RANILUG VIDEO
 


Harta e Faqes
| Ranillug 2010© | Ministria e Adminsitrimit te Pushtetit Lokal. All rights reserved.