Republika e Kosoves

Lipjan

 

Përkujtohet Heroi i Kombit, Ismet Asllani

2024/03/24 - 12:33

Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti me bashkëpuntorët e tij, sot kanë bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh pranë pllakës përkujtimore të Heroit të Kombit, Ismet Asllani, me rastin e 25 vjetorit të rënies së tij.
“Idealet e Ismetit e të shokëve të tij për një shtet të prosperuar e zhvilluar janë detyrim dhe inspirim i përherëshëm i gjithë neve”, është shprehur kryetari Ahmeti.
Lavdi Heroit Ismet Asllani – Prapashtica!