Mirësevini në Malishevë      

Faqja e Malishevës është faqe në të cilën qytetarët e Komunës sonë, por edhe më gjërë, mund të informohen për punën  dhe të arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetarëve tanë...!

   E-maili zyrtar i komunës është:                                                    komuna.malisheve@rks-gov.net

kkmalisheve@gmail.com


Parashikimi i motit për Malishevë

moti-sot.jpg

29.07.2015    21/35  °C
   
 

Lajme

K.N. “Besa”, fituese e garës së notit - “Esmir Shala”
28 korrik 2015
Sot në pishinat e Banjës, për herë të parë është mbajtur gara e notit  “Esmir Shala”, ku fituese e kësaj gare doli Klubi i Notit “Besa” nga Banja, pasi në garën mes gjashtë klubeve sa ishin pjesëmarrëse, “Besa” zuri vendin e  parë për meshkuj dhe vendin e dytë për femra. Në këtë garë, morën pjesë edhe veteranët e notit kosovar. Kjo garë zyrtare e notit, mbahet në nderim të ish reprezentuesit të Kosovës në not dhe anëtarit të KN “Besa”, Esmir Shala dhe u organizua në bashkëpunim mes Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Malishevë, klubit të notit “Besa” dhe Federatës së Notit të Kosovës
më shumë...

Mungesa e reshjeve po përcillet me reduktime në furnizim me ujë për pije
27 korrik 2015

Këshilli i Drejtorëve, i udhëhequr nga kryetari i Komunës së Malishevës, z.Ragip Begaj, ka mbajtur sot takimin e rregullt, ku  me këtë rast, drejtorët e drejtorive kanë raportuar për punët dhe aktivitetet e drejtorive që ata drejtojnë, për javën që lamë pas dhe për planifikimi për javën në vijim.


më shumë...

Njoftim për garën memoriale të notit “Esmir Shala”
25 korrik 2015

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në Malishevë, Klubi i Notit “Besa” dhe Federata e Notit e Kosovës, organizojnë garën memoriale për nder të Esmir Shalës, ish-notues i Klubit të Notit “ Besa “ dhe ish-reprezentues i Kosovës. Gara do të mbahet më 28.7.2015, prej orës 10:00, në pishinën e Banjës. Përveç garës memoriale, një garë do ta mbajnë edhe veteranët e notit.

më shumë...

Po mbahet Kampi Rinor dy ditor në liqenin e Mirushës
23 korrik 2015

Organizuar  nga Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport,  Qendra  Rinore  dhe OSBE , po  mbahet Kampi Rinor dy ditor në liqenin e Mirushës.  Pjesëmarrës  të këtij kampingu janë  rreth 40 të rinj të Malishevës. Këtë kamp e ka vizituar dhe  përshëndetur edhe drejtoresha për Kulturë Rini e Sport znj.Blerta Krasniqi.


më shumë...

 

Hyrja


Aplikimi Online

riatdhesimi.jpg

Lajmet

STATUTI I KOMUNËS

Gjendja Civile-Online

plani-zhvillimor1.jpg
DRAFT PLANI ZHVILLIMOR I KOMUNËS SË MALISHEVËS

Vërejtjet dhe sugjerimet mund ti dërgoni në këtë E-mail: pzhkmalisheve@gmail.com