Republika e Kosoves

Podujevë

Komitetet

Komiteti për Politikë dhe Financa -përbërja

  1. Hilmi Hoxha, Kryesues i Kuvendit (sipas pozitës)
  2. Naim Çunaku, nga subjekti politik LDK
  3. Qëndrim Softolli, nga subjekti politik LDK
  4. Arnisa Sylejmani nga subjekti politik LDK
  5. Adelinë Stublla, nga subjekti politik LVV
  6. Florent Hasani, nga subjekti politik LVV
  7. Sebastina Vokrri , nga subjekti politik LVV
  8. Bashkim Syla, nga subjekti politik PDK
  9. Mrika Thaçi, nga subjekti politik AAK

Komiteti për Komunitete -përbërja

  1. Qëndresë Hajrizi,anëtare nga radhët Kuvendit të Komunës
  2. Haki Rudari,anëtar nga radhët Kuvendit të Komunës
  3. Demokrat Hodolli,anëtar nga radhët e Kuvendit të Komunës
  4. Arbnor Fazliu, anëtar nga radhët e Kuvendit të Komunës
  5. Albina Avdiu,  anëtare nga radhët e Komunitetit Ashkali
  6. Xhafer Ademi, anëtar nga radhët e Komunitetit Ashkali
  7. Shkurte Sejdiu, anëtare nga radhët e Komunitetit Ashkali
  8. Muhamet Sadiku,  anëtar nga radhët e Komunitetit Rom
  9. Sevdije Mustafa, anëtare nga radhët e Komunitetit Egjiptian

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi

  1. Shpejtim Bulliqi, Kryetar i Komunës, Kryesues i Këshillit
  2. Nijazi Jashari, Komandant i Stacionit të Policisë – në Podujevë
  3. Mensur Hoti, përfaqësues i Këshillit të Bashkësisë Islame – Podujevë
  4. Shefki Selmani, përfaqësues i kishës Protestante-Podujevë
  5. Xhafer Ademi, përfaqësues i komunitetit ashkali
  6. Enver Rama, përfaqësues i komunitetit rom
  7. Sevdie Mustafa, përfaqësuese e komunitetit egjiptian
  8. Kryesuesi/ja i/e Komitetit për Komunitete
  9. Naime Podvorica, zyrtare për barazi gjinore
  10. Avni Fetahu, drejtor i Drejtorisë së Arsimit
  11. 11.Nazif Sheqa, kryetar i Këshillit të Prindërve të Arsimit – Podujevë
  12. Edolind Vishaj, përfaqësues i FSK-së
  13. Qefser Behrami, përfaqësues i Këshillit Lokal për Siguri Publike – Kërpimeh
  14. Nuhi Selimi, përfaqësues i Këshillit Lokal për Siguri Publike – Orllan
  15. Rizah Muqolli, kryesues i Ekipit Veprues për Siguri në Bashkësi
  16. Bahri Selimi, përfaqësues i Emergjencave Civile
  17. Liman Zeqiri, përfaqësues i Zyrës Komunale për Komunitete dhe Kthim – ZKK-Podujevë
  18. Shemsi Jashari, përfaqësues i OJQ-ve, mediave lokale, komunitetit të biznesit dhe komunitetit të personave me nevoja të veçanta

Komiteti për Barazi Gjinore, 

  1.Ragip Fetahu, anëtar, nga radhët Kuvendit të Komunës-LVV
  2.Drita Pajaziti, anëtare, nga radhët e Kuvendit të Komunës-LVV
3.Edona Shabani, anëtare, nga radhët Kuvendit të Komunës-LDK
  4.Fahri Hasani,  anëtar, nga radhët e Kuvendit të Komunës-LDK
5.Gentiana Gashi,anëtare, përfaqësuese nga jashtë Kuvendit, propozuar nga AAK

Komiteti për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale

  1.Mimoza Abdullahu,  anëtare, nga radhët Kuvendit të Komunës-PDK
2.Tringa Sfishta, anëtare, nga radhët Kuvendit të Komunës-LDK
3.Kasib Bashota, anëtar, nga radhët e Kuvendit të Komunës-LVV
4.Arben Beqiri,  anëtar, përfaqësues nga jashtë Kuvendit, propozuar nga LVV
5.Kron Salihu, anëtar, përfaqësues nga jashtë Kuvendit, propozuar nga AAK

Komiteti për Zhvillim Ekonomik

  1.Arjant Topanica,  anëtar, nga radhët Kuvendit të Komunës-LDK,
  2.Xhevdet Maloku,  anëtar, nga radhët Kuvendit të Komunës-LVV,
3.Endritë Murati,    anëtare, nga radhët e Kuvendit të Komunës-PDK,
4.Burim Hasani,      anëtar, nga radhët e Kuvendit të Komunës-AAK,
5.Arjeta Fetahu,      anëtare, përfaqësuese nga jashtë Kuvendit, propozuar nga OBKD