Mirësevini në Mitrovicë


Faqja e Mitrovices do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Njoftimet

lista-tatim-ne-prone.jpg

 raportet-komunale.jpg
udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg

Qasje në E-mail zyrtar

web-mail.jpg

Vendimet e KK-Mitrovicë

WEB---vendimet.png

Regulloret e KK-Mitrovicë

Regulloret.jpg

Shpallje dhe Njoftime KK-Mitrovicë

Shpallje-Njoftime.jpg

Shpallje dhe Njoftime - Drejtoria Prokurimit - Mitrovicë

Drejtoria-e-Porkurimit---llogo-(1).jpg


download-(2).jpg
Raporti i akcioni "Ndihmo edhe TI"


               Regjistrimi i Bujqësisë
 

Lajme

U mbajt mbledhja e 35-të e rregullt e KPF
17 janar 2017
 DSC_0455---Copy.JPGDrejtuar nga Bislim Imeri, kryesues i KK, është mbajtur mbledhja e 35-të e Komitetit për Politikë dhe Financa (KPF), në të cilën u shqyrtuan çështje me rëndësi nga plan-programi i punës të KK. Në mbledhje, përveç anëtarëve të KPF-së, ishte i pranishëm edhe nënkryetari i komunës, Faruk Mujka
 
më shumë...

Kryetari Bahtiri premtoi mbështetje për Klubin Atletik “Trepça”
17 janar 2017
 DSC_0450.JPGKryetari i komunës, Agim Bahtiri,  ka pritur përzgjedhësin e Kombëtares U16 të Kosovës në atletikë dhe kryetrajner i Klubit të Atletikës “Trepça”, Mustafë Rrustemi, me të cilin ka biseduar për gjendjen në atletikën e vendit dhe të klubit ku është kryetrajner. Në takim ishte i pranishëm edhe drejtori i administratës së Përgjithshme të Komunës, Gani Rrustemi
 
më shumë...

Në shkollën fillore “Abduallah Shabani”filluan punën dy paralele të mësimit parashkollor
16 janar 2017
 16107693_1669127720046696_795437615_o.jpgMe rastin  e fillimit të gjysmë vjetorit të dytë,  në Shkollën fillore “Abdullah Sahbani” në Mitrovicë, janë hapur dy paralel për fëmijët e moshës parashkollore, me qëllim që këta fëmijë të përgatitur dhe ta kenë më të lehtë mësimin kur të regjistrohen në klasën e parë si nxënës të rregullt. më shumë...

Mësimi në gjysmë vjetorin e dytë ka filluar me probleme të vogla në dy shkolla
16 janar 2017
 DSC_0004.JPGKryesuar nga  kryetari i komunës, Agim Bahtiri, dhe në prani të  nënkryetarit Faruk Mujka  dhe drejtorëve të drejtorive komunale, është mbajtur  mbledhja  e Bordit të drejtorëve, në të cilën temë kryesore shqyrtimi, ishte fillimi i gjysmë vjetorit të dytë të vitit shkollor më shumë...

Kryetari Agim Bahtiri mbështet aksionin e institucioneve të Kosovës
15 janar 2017
15965201_404320029912515_5747374957211097184_n.jpg
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri ka mbështetur fuqishëm masat e ndërmarra dje nga institucionet e Republikës së Kosovës për të mbrojtur sovranitetin e vendit dhe integritetin e institucioneve, duke e ndalur trenin provokues serb të hyj në territorin e Kosovës.
më shumë...

Bahtiri e koloneli Schuler biseduan për situatën e sigurisë në Mitrovicë
13 janar 2017
DSC_0278.JPG
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim komandantin e Detashmentit të Përbashkët të KFOR-it Veri, kolonelin Martin Schuler, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale në Mitrovicë dhe gjendjen e sigurisë në komunë. 
më shumë...

“Ad Libitum” ndanë mirënjohje për kryetarin Bahtiri
13 janar 2017
  unnamed.jpgIdeatorët e organizimit dhe dekorimit të “Sheshit Festiv” në qendër të qytetit, për festat e fundvitit, i kanë ndarë një mirënjohje kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, për mbështetjen në realizimin e idesë së tyre dhe kontributin   e dhënë për shënimin dinjitoz si asnjëherë më parë të festave të fundvitit në qytetin e Mitrovicës
 
 
më shumë...

Njoftim
13 janar 2017
 Sot, ditë e premte, 13.01.2017, do të organizohet ceremonia e Shpalljes së “Sportistit të vitit 2016” .
 
 Ceremonia do të mbahet në Restorantin “VILLA LUX”,  në Mitrovicë,  duke filluar nga ora 17.
 

 Ju mirëpresim!
më shumë...

Kryetari Bahtiri priti zëvendësshefin e UNMIK-ut Christopher Coleman
12 janar 2017
 DSC_0264.JPGKryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur zëvendësshefin e UNMIK-ut, Christopher Coleman, me bashkëpunëtorë, të cilët i ka njoftuar për situatën aktuale në komunë dhe për sfidat që e presin gjatë këtij viti më shumë...

Mitrovica mbështet fuqishëm Ramush Haradinajn
11 janar 2017
 unnamed-(3).jpgQindra qytetarë të Mitrovicës kanë marrë pjesë në tubimi protestues për shkak të arrestit të autoriteteve franceze të ish  komandantit të spikatur të UÇK-së, ish kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj më shumë...

 

Njoftimin për marrjen online të faturës së Tatimit në pronë

faktuart-e-tatimit-ne-prone-online.jpg

Hyrja


Statuti i Komunës

ikona-statuti-i-komunes-se-Mitrovices.jpg
 
Plani i veprimit për Transparenc në Komunë
Plani-i-veprimit-per-transparenc-ne-komune.jpg

 Plani Lokal Antikorrupcion Gjendja Civile - Online

untitled.bmp
APLIKO ONLINE

Raportet e Auditimit
 

Buxheti i Komunës së Mitrovicës

Mitrovica-(1).jpg

Kanali Informativ në YouTube

youtube-logo-tv-(1).jpg


Faqja zyrtare në Facebook 

ikona-facebook.jpg

KomunaMItrovices Sa jeni të kënaqur me shërbimet komunale
 
981
 
923
 
246

Bookmark this page to:Shto në Yahoo MyWeb Shto në Yahoo Bookmarks Shto në Twitter Shto në Facebook Shto në MySpace

Promovimi i të drejtave gjuhësore në KosovëSedu-korrupcioni-(1).jpg

E-drejta-per-mbrojtjen-e-te-dhenave-personale.jpg