Mirë se vini në Ferizaj

Çdo vizitor të Ferizajt e rrethinës e presin:

 *  ngrohtësia shembullore e vendësve, 

 *  lidhjet e mira rrugore me të gjitha qytetet e Kosovës, me vendet e Ballkanit dhe të Evropës, 

 *  restorantet e motelet e shumta me ushqime të shijshme e shërbime cilësore, 

 *  festivale dhe manifestime të shpeshta kulturore,

 *  monumente interesante të natyrës e të kulturës,

 *  mundësi të mira për të pushuar e për t’u kënaqur në freskun e Maleve të Sharrit,

 

Lajme

Klubi futbollistik “Vizioni “udhëtoi për në Danimarkë
23 korrik 2016
Klubi futbollistik “Vizioni” në kryeje me trajnerin Qerim Shaqirin, këtë të shtunën në orët e hershme të mëngjesit kanë udhëtuar për në Danimarkë.

më shumë...

Fillon turneu dyditor i Beach Volley
23 korrik 2016
Në Ferizaj të shtunën  ka nisur turneu dy ditorë i volejbollit në rërë ose i njohur si Beach Volley në të cilin në të dyja konkurrencat po marrin pjesë 12 ekipe të meshkujve dhe 8 ekipe të femrave garues nga Kosova.
më shumë...

Mbahet konferenca e dytë informuese për Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit
22 korrik 2016
Të premten në Ferizaj, është mbajtur konferenca e   dytë informuese për MSA-në,  në nivelin lokal me komunat e rajonit të Ferizajt (Ferizaj, Kaçaniku, Hani i Elezit, Shtime dhe Shtërpcë), të titulluar “Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit Kosovë-Be dhe zbatimi i saj”. Në këtë konferencë mori pjesë kryetari i Komunës së Ferizajt Muharrem Svarqa, zëvendësministri i Integrimeve Evropiane Ramadan Ilazi, zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal Bajram Gecaj si dhe Lubomir Batary, Shef i Zyrës Sllovake në Kosovë.
më shumë...

Përkujtohet Rexhep Bislimi, njeriu i veprave të mëdha në kohët e rënda
21 korrik 2016
Njëri nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në rajonin e Ferizajt, Heroi i Kosovës Rexhep Bislimi është përkujtuar sot me pietet në 18 vjetorin e rënies së tij. Familjarë, bashkëveprimtarë e përfaqësues të institucioneve lokale e qendrore dhe qytetarë të Ferizajt kanë vendosur lule në shtatoren e komandantit në sheshin e qytetit, ndërsa ceremonia e homazheve është zhvilluar në Varrezat e Dëshmorëve.
më shumë...

Konfirmohet kredia për fabrikën e ujit në Talinoc të Ferizajt
21 korrik 2016
 Kushtet e kredisë përfshijnë pagesën e saj në 23 këste për çdo gjashtë muaj, që duhet të fillojnë të shlyhen katër vite e gjysmë pas inaugurimit dhe pranimit teknik të fabrikës, me një interes prej 1.1 për qind.

më shumë...

Investime të shumta në qytetin e Ferizajt
21 korrik 2016
Të enjten në Ferizaj, është bërë asfaltimi i rrugës “Besim Ndrecaj”.

më shumë...

Ftesë
18 korrik 2016
Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit (MSA), ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian ka hyrë në fuqi më 1 prill, dhe është marrëveshja e parë gjithëpërfshirëse që e cila ka avancuar procesin e integrimit evropian të Kosovës në korniza të obligimeve kontraktuale.
më shumë...

Në Ferizaj hapet panairi i sportit
15 korrik 2016
Në kuadër të “Ditëve të Diasporës”, me moton “Ti je pjesë e Atdheut”, në Ferizaj është hapur panairi i sportit, i cili mbahet për herë të parë në qytetin tonë.
më shumë...

Gjithçka gati për pritjen e bashkatdhetarëve
13 korrik 2016
Drejtoria komunale për Kulturë, Rini dhe Sport në Ferizaj, ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për “Ditët e Diasporës”.
më shumë...

Drejtoria e arsimit në Ferizaj shpalli konkursin për mësimdhënës për vitin shkollor 2016-2017
12 korrik 2016
Drejtoria komunale e arsimit në Ferizaj, ka bërë publike konkursin për mësimdhënës për shkollat e mesme të larta për  vitin shkollor 2016-2017.

më shumë...

Komuna e Ferizajt dhe Bechtel Enka investojnë së bashku për mjedisin
08 korrik 2016
Komuna e Ferizajt dhe kompania “Bechtel Enka”, nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi dhe bashkëfinancimi për furnizimin me shporta për mbeturina të riciklueshme për qytetin e Ferizajt.
më shumë...

 

Aplikimi Online

Pasqyrat dhe Planet

Riatdhesimi

Qasje ne dokumente publike

Udhërrëfyesi

Raporti i Auditorit

Statuti i Komunës

faturatatimit

Instituti GAP dhe Inpo

Facebook