Mirësevini në Ranillug

 

Faqja e Ranillugut është faqja, në të cilën 
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat 
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!

 

 
 

Lajme

Kryetari Gradimir Mikic u uroi të gjithë grave të komunës së Ranillugut 8. marsin
08 mars 2017
Me rastin e 8 Marsit, kryetari Gradimir Mikić pritur dhe nderuar gratë e punësuar në komunën e Ranillugut, si dhe këshilltaret në Kuvendin Komunal, për t'i dhuruar atyre dhurata modeste.
më shumë...

Gjuha gjinore e ndjeshme në komunikimin politik
07 mars 2017
Organizuar nga rrjeti i OJQ-ve nga Kosova, Serbia dhe Shqipëria, me mbështetjen e Olof Palme International Center, në periudhën prej 02.-05.03.2017. Në Tiranë, u mbajt trajnimi në kuadër të projektit për "përdorimin e gjuhës së ndjeshme gjinore në jetën administrative dhe politike në Serbi, Shqipëri dhe Kosovë."

më shumë...

Njoftim
07 mars 2017
Informojmë të gjithë banorët e fshatrave Pançellë, Rajanovc, Bozhevc dhe Odevc se çdo të martë dhe të mërkurën në klinikat shëndetësore të jenë të pranishëm Miloš Nisic - mjek i praksës së përgjithshme.
më shumë...

Thirrje për aplikime për Programin për profesionistët e rinj
03 mars 2017
Qëllimi i projektit "Iniciativa për qëndrueshmërinë ekonomike rurale" | (RESI) është për të promovuar konkurrueshmërinë e fermerëve, prodhuesve bujqësor dhe kompanitë e përpunimit të ushqimit për të përmirësuar zhvillimin e qëndrueshëm dhe gjithëpërfshirës rural, të krijojë vende pune dhe të ardhura në komunat e përzgjedhura si në Prishtinë , Novo Bërdë, Kamenicë dhe Ranillug.
më shumë...

Ndihmë për familjet në nevojë
01 mars 2017
Komuna e Ranillugut në bashkëpunim me IOM-in ka shpërndarë ndihma modeste familjeve të rrezikuara në formën e miellit.
më shumë...

 

Kyçu


Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg
 

Njoftimet

Ankete

RanillugPoll A ju pëlqen ueb faqja e re e komunës
 
64%
 
7%
 
27%
«mars»
MaEnPrShDi
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
     

      logo-(1).png
            RANILUG VIDEO
 


Harta e Faqes
| Ranillug 2010© | Ministria e Adminsitrimit te Pushtetit Lokal. All rights reserved.