Vizioni ynë për Prishtinën

Prishtina e së ardhmes është qytet me shërbime efikase e cilësore të cilat janë në funksion të mirëqenies së përgjithshme të qytetarëve të saj.
Qytet me planifikim urban e hapësinor të mirëfilltë, i cili e bën kryeqytetin qendër të sigurt për një jet
ë të begatshme socio-ekonomike, kulturore, arsimore, sportive, dhe duke siguruar mirëqenie dhe cilësi të jetës për qytetarët e komunës së Prishtinës.

                                                                      më shumë...

 


 

Developing Together Prishtina 2016Conference-Logo-_-(1).png

Lajme

Hapen tri paralele të reja për edukim parafillor nëpër fshatrat e Prishtinës
16 gusht 2017
Në vazhdën e punëve dhe detyrave të shumta në funksion të ngritjes dhe përmirësimit të cilësisë në arsim dhe krijimit të kushteve më të mira në nivelin e arsimit parauniversitar,  Drejtoria e Arsimit për vitin e ri shkollor 2017/18, do t’i rrisë kapacitetet për përfshirjen e fëmijëve në edukimin parafillor. më shumë...

Njoftim për media - Hapja e parkut sportiv tek “1 Tetori”
10 gusht 2017
Sonte, në ora 21:00, do të hapet parku sportiv afër palestrës “1 Tetori”, investim i ri ky i Komunës së Prishtinës në bashkëpunim me DEMOS-in, në shërbim të komunitetit.
 
më shumë...

Faza e pestë e dezinsektimit
10 gusht 2017
Duke filluar nga sot, 10.08.2017, fillon faza e pestë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas të gjitha përgatitjeve teknike dhe operative nga ana e Komunës së Prishtinës dhe kompanisë dhe pasi që parashikimet klimatike sigurojnë një javë me mot stabil dhe pa reshje.
 
 
më shumë...

Lodrat e konfiskuara, dhuratë për fëmijët e “SOS” fshatit
09 gusht 2017
Lodrat për fëmijë që janë konfiskuar kohëve të fundit nga Drejtoria e Inspekcionit, në kuadër të aksioneve për largimin e shitësve ilegalë, kanë qëndruar për një kohë në depot e Komunës.

më shumë...

Diskutime publike për hapjen edhe të dy çerdheve të reja
09 gusht 2017
Komuna e Prishtinës vazhdon me hapjen e çerdheve me bazë në komunitet, model ky i cili ka dëshmuar të jetë i suksesshëm në edukimin dhe përkujdesjen ndaj fëmijëve në pesë çerdhet e tilla të hapura deri tani.
 
më shumë...

Informatë - I ftuar në emisionin Mirëmëngjesi Kosovë Drejtori i Administratës Muhedin Nushi
07 gusht 2017
Drejtori i Administratës Muhedin Nushi, sot prej orës 09:00 do të jetë pjesë e emisionit Mirëmëngjesi Kosovë në RTK.

më shumë...

Njoftim për media - Nesër inaugurohet parku i të martuarve
06 gusht 2017
Nesër, në ora 10:00, bëhet inaugurimi i parkut të të martuarve, ku edhe do të mbillen drunjt e parë nga çiftet që kanë aplikuar deri tash.
 
më shumë...

Rregullohet ndriçimi në oborret e shkollave
06 gusht 2017
Vazhdojnë investimet e Komunës së Prishtinës për ambient sa më të mirë dhe më të sigurt për të gjithë qytetarët. Së fundmi, ka përfunduar rregullimi i ndriçimit në oborret e shkollave  “Faik Konica”, “Emin Duraku”, “Naim Frashëri”, “Dardania”, “Nexhmi Mustafa”, si dhe në çerdhen “Shtëpia Magjike” në Besi.
 
më shumë...

 

Apliko Online

Apliko-Online-(4).jpg

Shtyp faturën e tatimit në pronë

KP-Shtyp-faturen-e-tatimit-ne-prone.jpg

Statuti i Komunës

Statuti-i-komunes-(1).jpg

Legalizo Ndërtimin

KP---Plus.png

Emaili Zyrtar

Qasja-ne-email-zyrtar-(1).jpg

Thirrjet Emergjente

KP---Plus---Thirrje3.jpg

Udhëzuesit

Udhezuesit-(1).jpg

Vende të lira pune

Vende-te-lira-pune-(1).jpg

Na ndiqni në facebook

fb1.jpg

e-Kutia

e-kutia.png