Gjilani transmeton live seancat e Kuvendit 

                   
                     Më shumë...

 

 
                Botimet e ZIP

 


 Më Shumë...


_________________________________


Gjilani Rinor
Më Shumë...

OSCE - "Të drejtat gjuhësore të Kosovës"


pdf-icon.png më shumë... 

Lajme

Lutfi Haziri paralajmëron dinamikë më të madhe në punë dhe bashkëpunim me të gjitha institucionet e shtetit
20 nëntor 2017
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ditën e parë pas rizgjedhjes në krye të Komunës, e ka filluar me takimin e përbashkët me të gjithë udhëheqësit e institucioneve në nivel lokal, përfaqësuesit e zgjedhur, organet e rendit, të sigurisë, të drejtësisë, të prokurorisë, të shëndetësisë në nivel regjional dhe primar, pastaj institucionet fetare dhe përfaqësues të tjerë të shumtë të cilët menaxhojnë me institucione në nivel lokal.
më shumë...

Haziri viziton mjeshtrin e ndërtimit të "Lamborghinit" made in Gjilan, Driton Selmanin
17 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot biznesin e Driton Selmanit, i cili punon në servisimin e të gjitha llojeve të automjeteve, por që kësaj radhe dallohet për prodhimin e veturës sportive dhe  luksoze “Lamborghini”, që sipas tij deri në finalizim të këtij projekti ka punuar me përkushtim shumë të madh për rreth dy vite deri në përfundim. 
më shumë...

Komuna e Gjilanit do të fokusohet në prosperimin dhe qëndrueshmërinë e bizneseve
17 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot biznesin privat të prodhimit të dyerve dhe dritareve nga plastika dhe alumini “GAZI”, ku nga afër ka përcjellur gjithë punën që kryhet që nga fillimi e deri në finalizim të një produkti. 
më shumë...

Haziri: Ndërmarrja “NITI” biznes prodhues që e ka përballuar edhe kohën më të vështir të viteve ‘90
17 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar sot fabrikën e përpunimit të drurit dhe prodhimit të produkteve të ndryshme nga druri “NITI”, të cilët i ka përgëzuar për punën dhe angazhimin që bëjnë në përpunim dhe prodhim, duke u zotuar për mbështetjen konkrete nga ana e Komunës së Gjilanit në përgatitje të projekteve për konkurrim në fonte të ndryshme ndërkombëtare. 
më shumë...

Gjilani lanson projektin e-arsimi.com, i pari në nivel të Republikës
14 nëntor 2017
Pas programit Biblioteka Ime dhe e e-Shëndetësia, Komuna e Gjilanit ka bërë sot promovimin e projektit më të ri inovativ e-arsimi.com, që është i pari në nivel Republike. Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë përmes këtij projekti po integrohen të gjitha të dhënat e të gjitha niveleve shkollore dhe ky është një hap tutje drejt rritjes së transparencës.
 
më shumë...

Lutfi Haziri dënon sulmin ndaj gazetarit Taulant Osmani
11 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka dënuar sulmin e sotëm ndaj gazetarit të Kallxo.com, Taulant Osmani. “E dënoj sulmin ndaj gazetarit të Kallxo.com, Taulant Osmani, i cili ndodhi sot në Gjilan përderisa po e mbulonte një protesë. Ky është një akt i papranueshëm dhe kërkoj nga organet e drejtësisë që ta zbardhin rastin”, ka thënë Haziri. më shumë...

Lutfi Haziri: “Partizanin e Plagosur” e zhvendosi kolosi Idriz Seferi dhe mijëra kryengritës shqiptarë, jo unë!
11 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se protesta e sotme simbolike tregon se gjilanasit e kanë përshëndetur në tërësi zhvendosjen e përmendores së “partizanit të plagosur”. “Në ‘protestë’ morën pjesë një grup simbolik i të rinjve të painformuar për historinë e lapidarit komunist dhe kjo tregon se gjilanasit e kanë përkrahur në tërësi zhvendosjen e “partizanit të plagosur” sepse, siç e ka shpjeguar Lidhja e Historianëve “Ali Hadri”, 16 nëntori nuk është ditë e çlirimit për shqiptarët, por ditë e ripushtimit, ku mbi 8 mijë njerëz janë masakruar nga ajo ideologji, e cila ka qenë kundër shqiptarëve”, tha Haziri.
më shumë...

Gjilani nis rindërtimin e stadiumit të qytetit – kosto 6 milionë euro
10 nëntor 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe përfaqësuesit e klubeve “Drita” dhe “Gjilani”, kanë vënë sot gurthemelin e rindërtimit të stadiumit të qytetit. Kryetari i Gjilanit tha se rindërtimi i stadiumit i dedikohet “Gjilanit” dhe “Dritës”, përkatësisht “Intelektualëve” dhe “Skifterave”.
më shumë...

Këshilltarët e zgjedhur të Kuvendit Komunal për mandatin 2017-2021 

LDK: Faton Bislimi, Bardhyl Syla, Antigona Kqiku, Avdyl Aliu, Fejzulla Berisha, Fitim Guda, Gentrit Murseli, Ramiz Ramadani, Teuta Suliqi, Shpresa Kurteshi, Rina Ahmeti-Kasumi.  LVV: Nehat Osmani, Xhelal Hajrullahu, Nevzad Isufi, Arianit Sadiku, Festa Shabani, Arbëreshë Kryeziu-Hyseni, Arijeta Rexhepi. PDK: Ilir Tahiri, Riza Abdyli, Bujar Nevzati, Hevzi Xhelili, Erlehta Osmani, Imran Thaqi. AAK: Ibish Ibishi, Nazim Gagica, Mimoza Kadriu-Qerimi, Arta Nuhiu. AKR: Vjollca Matoshi, Shemsedin Ramushi. Nisma: Anila Kastrati, Enver Hajrullahu. Vatra: Kushtrim Kadriu. KDTP: Kadir Huseyin. Lista Serbe: Milivoje Stojanoviq.
 
Kalendari-2017-(2).png

webgis.png 

Komuna Online

Lajme Flash


 

Hyrja


Gjilani po hyn në një epokë të re

Qyteti i Gjilanit, i anashkaluar për shumë vite në projektet e mëdha, tani hapur një epokë të re për sa i përket infrastrukturës dhe zhvillimit. Sivjet pritet të fillojë autostrada Prishtinë-Gjilan-Konçul, e cila e lidh kryqendrën e Anamoravës me koridoret e kombit dhe koridoret tjera të mëdha ndërkombëtare. Në Gjilan ka filluar edhe ndërtimi i rrugëve hyrëse-dalëse me katër krosi. Investime të mëdha priten në sektorin e ujërave të zeza. Investimet e përgjithshme do të arrijnë në miliona euro. Gjilani nuk është më një qytet anësor në Kosovë, por një kryqendër e rëndësishme e një mikro-regjioni ballkanik. Qeverisja e Lutfi Hazirit ka hapur një epokë të re për Gjilanin.

 Harta e Faqes | Copyright