Mirë se vini në Ferizaj

Çdo vizitor të Ferizajt e rrethinës e presin:

 *  ngrohtësia shembullore e vendësve, 

 *  lidhjet e mira rrugore me të gjitha qytetet e Kosovës, me vendet e Ballkanit dhe të Evropës, 

 *  restorantet e motelet e shumta me ushqime të shijshme e shërbime cilësore, 

 *  festivale dhe manifestime të shpeshta kulturore,

 *  monumente interesante të natyrës e të kulturës,

 *  mundësi të mira për të pushuar e për t’u kënaqur në freskun e Maleve të Sharrit,

 

Lajme

Në Ferizaj mbahet simpoziumi shkencor
27 maj 2016
Organizuar nga Asociacioni Kosovar për Imunologji Asthme dhe Alergji (Global Initiative for Asthma (GINA)) Dega ne Prishtine në  bashkëpunim me Qendrën Kryesore te Mjekësisë Familjare ne Ferizaj, këtë të premte u mbajt simpoziumi shkencor. më shumë...

Komandanti i përgjithshëm i KFOR-it vizitoi Ferizajn
27 maj 2016
Kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa, ka pritur në një takim komandantin e përgjithshëm të KFOR-it në Kosovë, Major General Guglielmo Luigi Migilietta.  më shumë...

Në Ferizaj nisë gara e Kampionatit të Kosovës në çiklizëm
27 maj 2016
Ky kampionat për herë të parë po mbahet në bazë të rregullave të Unionit Ndërkombëtar të Çiklizmit.  më shumë...

Ferizaj vazhdon të mbetet qytete i qetë dhe stabil
27 maj 2016
Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi, ka mbajtur mbledhjen e radhës. 
 
më shumë...

Është mbajtur mbledhja e KPF-së
27 maj 2016
Këtë të  premte në  Ferizaj, është  mbajtur mbledhja e Komitetit për Politike dhe Financa, në  të  cilin janë  diskutuar çështje të shumta. më shumë...

Ekstremizmi në rënie , Komuna dhe akteret e tjerë po luajnë një rol të rëndësishëm
26 maj 2016
Organizuar nga Ekipi veprues për Siguri në Bashkësi në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të brendshme, Komunën  e Ferizajt dhe partnerë të tjerë, u mbajt debati “Ndërtimi i urave”. U diskutua për parandalimin e radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm në nivel lokal dhe qendror.   më shumë...

Kryetari i Ferizajt - në varrimin e monsinjor Lucian Avgustinit
25 maj 2016
Sot në katedralen “Nënë Tereza” të Vaut të Dejës, u bë ceremonia e varrimit të ipeshkvit të Sapës, monsinjor Lucian Avgustini, i cili ndërroi jetë të dielën pas një sëmundjeje të rëndë. më shumë...

Miratohet rishikimi i buxhetit për vitin 2016
25 maj 2016
Rishikimi i buxhetit për vitin 2016 mori dritën jeshile në Kuvendin e Komunës së Ferizajt. më shumë...

Shkolla fillore “Ganimete Tërbeshi”shënon ditën e saj
24 maj 2016
Struktura komunale, nxënës, arsimtarë,  por edhe prindër këtë të martë ishin mbledhur për të shënuar 31 vjetorin e themelimit të shkollës “Ganimete Tërbeshi” në Ferizaj. më shumë...

5 deponi të mbeturinave të ngurta u mbyllën
24 maj 2016
Mbyllen 5 deponi të mbeturinave ngurta dhe pastrohen ambientet në qendër të Ferizajt në kuadër të aktivitetit " Ta pastrojmë Kosovën". më shumë...

Shënohet përvjetori i rënies së heroit Ahmet Hoxha
23 maj 2016
Të hënë në teatrin e qytetit në Ferizaj, është shënuar dita e shkollës “Ahmet Hoxha” si dhe u përkujtua ky hero. më shumë...

 

Aplikimi Online

Pasqyrat dhe Planet

Riatdhesimi

Qasje ne dokumente publike

Udhërrëfyesi

Raporti i Auditorit

Statuti i Komunës

faturatatimit

Instituti GAP dhe Inpo

Facebook