Rahoveci sfidon Prishtinën për DigitAlb Kupën e Kosovës në futboll | 2015-10-06

Në lokalet e Federatës së Futbollit të Kosovës, është hedhur shorti për Digitalb Kupën e Kosovës në futboll, ku është përcaktuar që skuadra e KF Rahoveci në xhiron e parë të sfidojë kampionin e shumëfishtë dhe klubin më të vjetër në Kosovë, KF Prishtinën ( e themeluar më vitin 1922 ).


 

Veteranët e luftës së Kroacisë, u priten në takim nga kryetari i komunës së Rahovecit ,z. Idriz Vehapi | 2015-10-06

Gjatë ditës së sotme kryetari i komunës së Rahovecit, z. Idriz Vehapi, ka pritur në takim një grup të veteranëve të luftës së Kroacisë dhe bashkëluftëtar të heronjve Selajdin Mullabazi - Mici ,  Xhelal Hajda - Toni dhe dëshmorit Gëzim Hamza-Piktori.

 

Nisin punimet për ujin e pijes në fshatin Pastasellë të komunës së Rahovecit | 2015-10-06

Në kuadër të projekteve të cilat kanë të bëjnë me investime kapitale është edhe projekti i ujit të pijes në fshatin Pastasellë të komunës së Rahovecit, ku nga muaji shtator  2015, kanë filluar punimet në këtë projekt i cili është shumë i rëndësishëm për banorët e këtij fshati.


 

Shkolla shqipe nga Dortmundi, vizituan SHFMU " Isa Boletini" në Rahovec | 2015-10-06

Nën organizimin e Ministrisë së Diasporës, në Kosovë qëndron delegacioni i shkollës shqipe nga Gjermania, të cilit përfaqësojnë Dortmundin, por edhe qytetet më të vogla, Arnsberg dhe Sundern, në kuadër të ekskursionit studimor me qëllim të njohjes sa më të mirë të kulturës, historisë, procesit arsimor si dhe shkëmbimin e mendimeve të mësimdhënësve kosovar dhe atyre gjerman.


 

Vazhdojnë projektet të cilat janë në bashkëfinancim në mes të komunës së Rahovecit dhe projektit Zvicëran DEMOS | 2015-10-05

Në kuadër të projekteve që kanë të bëjnë me  investime kapitale, në  komunën e Rahovecit përkatësisht në fshatrat Celinë ,Fortesë, Xërxë, Ratkoc dhe në qytetin e Rahovecit, kanë nisur punimet në projektet  të cilat janë në bashkëfinancim me projektin Zviceran DEMOS.

 

Kryetari i komunës së Rahovecit priti në takim komandantin e ri të LMT-së në Rahovec | 2015-10-02

Sot, kryetari i komunës së Rahovecit, z. Idriz Vehapi, ka pritur në takim, Ernst, komandant i ri i LMT-së në Rahovec. Në takim u bisedua për vazhdimin e bashkëpunimit në mes të komunës dhe LMT-së.

 

Shoqata e Gruas në Rahovec, projekt i përbashkët me gratë e Kroacisë | 2015-10-01

Shoqata e Gruas " Gruaja Fermere" në Rahovec, po realizon projektin " Jetojmë së Bashku" në bashkëpunim me Shoqatën e Gruas " Ekumenska Iniciativa zhena " nga Kroacia, i cili projekt ka filluar të implementohet nga 22 korrik 2015 në katër fshatra të komunës së Rahovecit ( Krusha e Madhe, Zoqishtë, Hoça e Madhe dhe Hoçë e Vogël).


 

Rahovecasit pafat, Pozharanasit barazojnë në sekondat e fundit | 2015-10-01

Sekondat e fundit e kanë ndaluar Rahovecin që të arrijnë fitoren e tretë radhazi, por një gjuajtje e saktë e Mensur Livorekës i ka sjellë një pikë skuadrës së Vllaznisë nga Pozharani, goli ky i ka dëshpëruar një mijë shikues të tubuar në stadiumin e qytetit.


 

Në Rahovec u mbajt konferenca për informimin dhe zhvillimin e sektorit privat | 2015-09-29

Në kuadër të aktiviteteve që po shënohen për “Ditët e Biznesit të Vogël 2015”, aktivitete këto të cilat organizohen nga Ministria e Tregtisë  dhe Industrisë, në bashkëpunim me Agjencionin për Investime dhe Përkrahje të Ndërmarrjeve në Kosovë  në koordinim me komunën e Rahovecit, është organizuar konferenca informuese për zhvillimin e sektorit privat në komunën e Rahovecit
 

Në mbledhjen e kuvendit komunal të Rahovecit është shqyrtuar dhe aprovuar propozim buxheti dhe KAB-i për vitin 2016-18 | 2015-09-28

Kuvendi komunal i Rahovecit sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku u diskutuan pika të rëndësishme në të mirë të qytetarëve të kësaj komune. Debat më i gjatë u zhvillua për pikën e  tretë të rendit të ditës, pikë kjo që kishte të bënte me Shqyrtimi dhe aprovimin e Propozim Buxhetit dhe KAB-it komunal për vitet 2016-2018.


 
Duke paraqitur rezultatet 1-10 (of 219)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in